NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA 28 MAJA 2017 R.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do nieba, ale jednocześnie nas nie opuszcza. Mówi: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.Jezus zostawił nam nie tylko to zapewnienie, ale i swoją obecność w Kościele, w Eucharystii, w otaczającym nas świecie, w życiu każdego z nas. Jest z nami, choć Go nie widzimy i nie słyszymy brzmienia Jego głosu …

2. Dzisiaj o godz. 16.30Nabożeństwo Majowe, a w dni powszednie do środy już ostatnie nabożeństwa majowe – po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. Nowenna do Ducha Świętego jest codziennie złączona z wieczornym nabożeństwem.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
• Poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej;
• Środa – święto Nawiedzenia NMP;
• Czwartek – św. Justyna, męcz.;
• Sobota – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

5. W tym tygodniu przypadają:
• I czwartek- od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu:najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem adoracja w ciszy i od godz. 17.30wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” w duchu wynagrodzenia Bogu za grzechy świata i o nowe powołania kapłańskie izakonne, też z naszej parafii/do prowadzenia prosimy Gr. II – Św. Marii de Mattias, zelator p. Jadwiga Lasota/; po Mszy Św. zmiana tajemnic i ucałowanie relikwii; po Mszy Św. zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w kościele;
• I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami na tacę wspieramy naszych misjonarzy;
• I sobota- nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, do prowadzenia której prosimy IX i X Róże Matek /rozważania w zakrystii/. 6. Spowiedź św. będzie według następującego porządku:
• Dla dzieci – środa – od godz. 16.30; • Dla młodzieży – czwartek – od godz. 16.30;
• Dla dorosłych – piątek – od godz. 16.30.

7. Młodzież z KSM-u poprowadzi Majówkę w środę o godz. 19.30 przy Rodzinnym Domu Opieki „Staś”.

8. Dzieci z klasyVI prosimy na Mszę Św. i nabożeństwo majowe w poniedziałek; klasy V – we wtorek i klasy IV - w środę. Prosimy też o obecność ich rodziców.

9. Najbliższa niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Św. wielkanocnej. Jest to również Dzień Dziękczynienia w Polsce. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni. Do najbliższej niedzieli prosimy o zabranie z kościoła palm wielkanocnych.

10. Zachęcamy do udziału w koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowiew najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Jest kilka miejsc zarezerwowanych dla naszej parafii w autokarze z Brzeska. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii do środy wieczór. Zachęcamy też do wyjazdu własnymi samochodami. Na stronie internetowej są informacje o parkingach wraz z mapkami.

11. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najśw. Sercu P. Jezusa. U nas w parafii nie ma nabożeństw czerwcowych, ale w każdy piątek czerwca i podczas Oktawy Bożego Ciała będziemy modlić się do Serca Jezusowego.

12. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom nowo przyjętych ministrantów za podarowany welon do Najśw. Sakramentu.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism … Przy kościele są jeszcze ostatnie pamiątkowe świece z okazji 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie /ofiara 7 zł/.