VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 MAJA 2017 R.

1. Chrystus dziś mówi, że nie zostawi nas sierotami. Oczekujemy na Pocieszyciela, na Ducha Świętego. Nie widzimy rzeczywistości, w którą wierzymy, ale ona istnieje naprawdę. Wyrazem naszej wiary jest zachowywanie przykazań otrzymanych od Boga. W ten sposób także mówimy Bogu: „Kocham Cię” …

2. Dzisiaj o godz. 16.30Nabożeństwo Majowe, a w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00. Przychodźmy jak najliczniej, jeśli kochamy Matkę Bożą …

3. W poniedziałek, wtorek i środę w miejsce dawnych Dni Krzyżowych obchodzimy Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje z procesjami błagalnymi do krzyży: jutro – przy domu rodziny Marcinków; we wtorek – przy kościele św. Marcina i w środę – przy nowej świątyni. Procesje odbywają się po nabożeństwie majowym. Przyjdźmy jak najliczniej, aby prosić o dobrą pogodę i tegoroczne urodzaje.

4. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i wtedy jest Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. W piątek zaś przypada Dzień Matki. Przychodząc na nabożeństwo majowe uczcimy najlepszą z matek – Maryję i Jej orędownictwu powierzymy nasze kochane mamy, zarówno żyjące, jak też zmarłe.

5. W czwartek- od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu:najpierw modlitwa w ciszy i od godz. 17.30Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich. Po Mszy Św. zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w kościele.

6. Młodzież z KSM-u poprowadzi Majówkę w piątek o godz. 20.00 przy domu rodziny Marii i Piotra Święch na Pustym.

7. W piątek, w łączności z nabożeństwem majowym rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Jego Zesłania.

8. Młodzież klas I gimnazjum prosimy na Mszę Św. i nabożeństwo majowe w środę, a klasy drugie gimnazjum – w piątek. Prosimy też o obecność ich rodziców.

9. Najbliższa niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie obrzęd przyjęcia do ministrantów 7 aspirantów z naszej parafii.

10. Jeszcze dziś można zgłosić się na Forum Ewangelizacyjne „Godzina Miłosierdzia” w Krynicy Zdroju, w sobotę – 10 czerwca; wyjazd ok. godz. 7.30; koszt 40 zł z dwoma posiłkami i jeszcze koszt podróży.

11. Zbiórka makulatury na misyjne studnie i kolorowego złomu na szkołę dla Pigmejów i misyjny dzwon będzie w piątek, 26 maja, na parkingu przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w godz. 7.00 – 11.00.A potem zostanie odwieziony do parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w Brzesku. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę akcję misyjną naszej diecezji.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism … Przy kościele można nabyć za ofiarę 7 zł pamiątkową świecę z okazji 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie. Dziś przy kościele można zabrać bezpłatny egzemplarz gazety z serii „dobre nowiny” na maj, gdzie jak zwykle wiele ciekawych tematów i świadectw.