V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 MAJA 2017 R.

1. Matka Boża objawiając się sto lat temu w Fatimie zapewnia: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”. Usłyszmy na nowo i bardziej na serio wezwanie Pani z Fatimy do nawrócenia, pokuty, modlitwy różańcowej i poświęcenia się Jej Niepokalanemu Sercu. Jezus posyła do nas najlepszą Matkę, by nas uczyła zaufania do Boga i prowadziła do Jezusa. Powierzmy się w Jej matczyne ręce.

2. Dziś Suma odpustowa o godz. 11.00 wraz z procesją eucharystyczną. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3. Dzisiaj o godz. 16.30Nabożeństwo Majowe, a w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00. Przychodźmy jak najliczniej, jeśli kochamy Matkę Bożą. Znowu pytamy rodziców: gdzie są dzieci i młodzież, skoro tak mało ich uczestniczy w nabożeństwach ku czci Matki Bożej ? …

4. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz., Patrona Polski. Wśród solenizantów tego dnia polecajmy Bogu pasterza naszej diecezji, Ks. Bpa Andrzeja Jeża oraz Prezydenta RP.

5. W czwartek- od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu:najpierw modlitwa w ciszy i od godz. 17.30 Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i po Mszy Św. ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania prosimy składać przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia i te intencje będziemy powierzać Bogu w czasie modlitwy różańcowej od godz. 17.30. Po Mszy Św. zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w kościele.

6. Młodzież z KSM-u poprowadzi Majówkę w piątek o godz. 20.00 przy domu p. Stanisława Marecika, taty ks. Bronisława, na Wisowej.

7. W niedzielę, 21 maja, na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej będą obchodzić Rocznicę I Komunii Św.Próba przed Rocznicą będzie w piątek o godz. 16.30 i potem okazja do spowiedzi św., jeśli ktoś będzie potrzebował.

8. Organizujemy wyjazd na Czuwanie Modlitewne na placu jasnogórskim w sobotę, 20 maja; wyjazd ok. godz. 4.45 rano; wyjazd z Częstochowy ok. godz. 18.00; koszt 40 zł; zapisy do dziś wieczór.

9. Jest też możliwość wyjazdu na Forum Ewangelizacyjne „Godzina Miłosierdzia” w Krynicy Zdroju, w sobotę – 10 czerwca; wyjazd ok. godz. 7.30; koszt 40 zł z dwoma posiłkami i jeszcze koszt podróży; zgłoszenia do czwartku wieczór.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism … Przy kościele można nabyć za ofiarę 7 zł pamiątkową świecę z okazji 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie.