IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 07 MAJA 2017 R.

1. „Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego”– ten piękny refren psalmu i dzisiejsze czytania przypominają nam o tym, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Jezus zna nas i chce dobra każdego z nas. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie …

2. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie uroczystość I Komunii Św., a od jutra do soboty dla nich „Biały Tydzień” o godz. 18.00. Rodzicom dzieci I Komunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarowaną figurę Św. Antoniego wraz ze skarboną. Ofiary składane przy św. Antonim są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.

3. Rozpoczynają się dziś Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

4. Dzisiaj o godz. 16.30 Nabożeństwo Majowe, a w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00. Przychodźmy jak najliczniej, jeśli kochamy Matkę Bożą. Pytamy rodziców, gdzie są dzieci i młodzież, skoro tak mało ich uczestniczy w nabożeństwach ku czci Matki Bożej ? …

5. W czwartek- od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu:najpierw modlitwa w ciszy i od godz. 17.30Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i po Mszy Św. ucałowanie relikwii. Po Mszy Św. zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w kościele.

6. W tym miesiącu już w najbliższy piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpoczyna się 24 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. To szczególny czas naszego spotkania w ciszy z Jezusem, który w Eucharystii na nas czeka, aby obdarzyć nas miłością i obfitością swoich łask. Znajdźmy czas. Adoracja zakończy się w sobotę przed Mszą Św. o godz. 7.00. Kto może przyjść w konkretnej godzinie, to prosimy o wpisanie się w zakrystii na brakujące godziny >>>>>>…..

7. W sobotę będzie wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłych latach z naszej parafii. Wyjazd od kościoła Matki Bożej Fatimskiej o godz. 10.00. Od dziś prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii i w sobotę podwieźć kapłana do chorych.

8. W sobotę, 13 maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiejw stulecie rozpoczęcia Jej objawień. Nabożeństwo Fatimskierozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00 i potem różańcowa procesja fatimska, do prowadzenia której prosimy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Członkowie Akcji poniosą figurę Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca; przy drugim prosimy ojców; przy trzecim – matki; przy czwartym – młodzież. Przynieśmy świece lub lampiony. Przyjdźmy jak najliczniej …

9. W najbliższą niedzielę – 14 maja – będziemy obchodzić uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Matki Bożej Fatimskiej.Wszystkie Msze Św. w nowej świątyni. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Na Sumę prosimy wszystkie asysty: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, Dzieci I Komunijne, OSP, noszących baldachim, sztandary, chorągwie i feretrony; dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz Was, drodzy Parafianie i Goście. Kazania będzie głosił i przewodniczył Sumie odpustowej Ks. Zbigniew Pietruszka, Dyrektor Wydz. Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diec. w Tarnowie. W Odpust składka na tacę będzie na dalsze prace przy naszej nowej świątyni. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 9.00.

10. Spotkania po nabożeństwie wieczornym:
• dla Rady Parafialnej - wtorek;
• dla Parafialnego Oddz. Caritas – środa;
• dla Rycerstwa Niepokalanej – piątek.

11. Prosimy o zabranie z kościoła palm, z wyjątkiem tych czterech, które są jeszcze w prezbiterium.

12. Młodzież z KSM-u poprowadzi Majówkę w piątek o godz. 20.00 przy domu rodziny Romana Siepierowskiego nad Centrum Kultury.

13. Organizujemy wyjazd na Czuwanie Modlitewne na placu jasnogórskim w sobotę, 20 maja; wyjazd ok. godz. 5.00 rano; wyjazd z Częstochowy ok. godz. 18.00; koszt 40 zł; zapisy do niedzieli 14 V.

14. Jest też możliwość wyjazdu na Forum Ewangelizacyjne „Godzina Miłosierdzia” w Krynicy Zdroju, w sobotę – 10 czerwca; wyjazd ok. godz. 7.30; koszt 50 zł z dwoma posiłkami i jeszcze koszt podróży; zgłoszenia także do najbliższej niedzieli.

15. Podobnie, gdyby ktoś był chętny do udziału w Modlitewnym Spotkaniu na Stadionie Narodowym w Warszawie, w sobotę, 1 lipca – to informacje i zapisy w zakrystii do niedzieli 14 maja.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … i wiele innych czasopism, m.in. nowy „WPiS”, … także dla dzieci nowe numery: „Dominik” z płytą, „Promyczek Dobra” i dla przedszkolaków „Mały Promyczek”. Przy kościele można nabyć za ofiarę 7 zł pamiątkową świecę z okazji 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie.