III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2017

1. Trwając w wielkanocnej radości, usłyszymy dziś o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami w drodze do Emaus. Również w naszych czasach Jezus jest przy nas obecny i mówi do nas. W śpiewie przed Ewangelią słyszymy słowa: „Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”. Słuchanie słowa Bożego podczas Mszy Św., także czytanie Biblii w domu, przybliża nas do Jezusa. Bóg może poruszyć nasze serca. Wsłuchujmy się uważnie w Jego słowo, abyśmy poznali Jezusa i nie przeoczyli momentu, kiedy będzie przechodził blisko nas …

2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać kartki, gdzie znajdziemy na wiele dni propozycje czytania konkretnych, krótkich tekstów z Pisma Św., jako zachęta do regularnego otwierania Biblii i poznawania słowa Bożego, przez które Bóg chce mówić do każdego z nas. Biblia jest najważniejszą Księgą dla człowieka wierzącego, więc nie powinna leżeć na półce czy w szafie, lecz w miejscu podręcznym, aby jak najczęściej, a najlepiej codziennie Ją czytać. Słowa św. Hieronima są znamienne: „Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa”. Weźmy sobie te słowa do serca i mobilizujmy się do codziennego czytania Pisma Św. A dziś, w Narodowym Dniu czytania Pisma Św., postarajmy się wspólnie w domach przeczytać fragment Biblii, przynajmniej przez kwadrans.

3. Dzisiaj o godz. 16.30 rozpoczynamy Nabożeństwa Majowei tak będą odprawiane w niedziele i święta, natomiast w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00. Przychodźmy jak najliczniej, jeśli kochamy Matkę Bożą. Gromadźmy się też przy kapliczkach czy figurach na terenie parafii, powierzając się orędownictwu Maryi. Przychodząc wcześniej do kościoła, odmawiajmy wspólnie różaniec, oprócz środy, kiedy prowadzi Rycerstwo i czwartku, kiedy są różne nabożeństwa przy wystawionym Najśw. Sakramencie.

4. W środę, 3 maja, będziemy obchodzićuroczystość NMP Królowej Polskii dzień modlitw za emigrację. Msze Św. będą sprawowane w nowym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i zaraz po nabożeństwie majowym, które jest o godz. 16.30. 5. W obecnym tygodniu przypadają:

• I czwartek- od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu:najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem modlitwa w ciszy i od godz. 17.30 Koronka do Przenajdroż. Krwi Chrystusa w int. wynagradzającej za grzechy świata oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę I – św. Kaspra del Bufalo, zelator p. Józef Kałuża; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias i zmiana tajemnic „czerwonego różańca”; po Mszy Św. zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w kościele;
• I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami wesprzemy naszych misjonarzy;
• I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy Róże Ojców /rozważania od środy w zakrystii/.

6. Od jutra rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Szczepanowie. Główna uroczystość będzie w sobotę o godz. 10.15 pod przewodnictwem Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Nasza parafia, jak co roku, jest też zaproszona w piątek na godz. 18.00 i pół godziny wcześniej – nabożeństwo majowe. Jest zamówiony autokar; wyjazd od kościoła św. Marcina o godz. 16.45, koszt ok. 7 – 10 zł, zapisy od dziś w zakrystii; skorzystajmy z tej możliwości wspólnego wyjazdu.

7. W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie uroczystość I Komunii Św.dla 24 dzieci. W sobotę o godz. 9.30 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla nich i I Spowiedź Św. Próby przed uroczystością I Komunii Św. będą we wtorek o godz. 15.30 i w piątek o godz. 16.00.

8. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, dlatego też składka na dalsze prace przy naszej nowej świątyni będzie w Odpust Parafialny, w niedzielę – 14 maja.

9. Spowiedź św. będzie w tym tygodniu w innym porządku niż zwykle – prosimy zwrócić na to uwagę:
• Dla dzieci – we wtorek od godz. 16.30;
• Dla dorosłych i młodzieży, także dla rodzin przed I Komunią Św. – w czwartek od godz. 16.00! [przy I Spowiedzi w sobotę zostawmy dla tych, co z naszych rodzin przyjadą na niedzielę].

10. Na dzień 2 i 3 maja wywieśmy w naszych domach flagi narodowe. Odpust w Uszwi ku czci św. Floriana będzie w niedzielę – 7 maja, Suma o godz. 11.00. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym.

11. W uroczystość Królowej Polski będą przy kościele zbierane ofiary do puszek, jako nasza pomoc w leczeniu Kacperka Ciastonia z Witowic Górnych, który urodził się z wadą serca i rodzice zbierają teraz fundusze na drugą już bardzo drogą operację, dzięki której mógłby normalnie żyć. Proszą gorąco o życzliwe wsparcie.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … I wiele innych czasopism … także dla dzieci. Jest „Mały Gość” z plakatem z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.