NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 KWIETNIA 2017 R.

1. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Trwając w radości wielkanocnej, pamiętamy o zbawczej ofierze Chrystusa. Ciesząc się ze zmartwychwstania, oglądamy Jego przebite ręce, nogi i bok. Choć w naszym życiu pojawiają się i będą się pojawiać, różne trudności, dzięki miłosierdziu Bożemu możemy mieć nadzieję na życie wieczne. Św. Piotr w swoim Liście przypomina nam, że celem naszej wiary jest zbawienie …

2. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Św. Franciszka, dzisiaj w polskich kościołach jest po Mszach Św. zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii, gdzie pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Zbiórka dzisiejsza jest wyrazem naszej solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody; brakuje również jedzenia. W święto Miłosierdzia Bożego otwórzmy ofiarnie nasze serca i dłonie, przychodząc z pomocą mieszkańcom Syrii, ale też wspierając ich naszymi gorącymi i wytrwałymi modlitwami.

3. Jutro będzie obchodzona, przeniesiona z dzisiejsza uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego Patrona Polski, który jest też Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Msze Św. będą o godz. 6.30 i 18.00.

4. We wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty, a w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dokt. Kościoła, Patronki Europy.

5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W niedzielę, 30 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną oraz dzień modlitw za kierowców.

6. W czwartek od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich. Po Mszy Św. zapraszamy chętnych na Spotkanie Modlitewne w kościele.

7. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się w sobotę przed Mszą Św. o godz. 7.00. Zachęcamy do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem obecnym w Najśw. Sakramencie, który kochając każdego z nas największą miłością, miłością aż po krzyż, pragnie spotkania z nami. Aby zapewnić na każdą godzinę minimum dwóch osób, prosimy o podejście do zakrystii, by wpisać się na brakujące godziny ….

8. Organizujemy wyjazd na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę 29 kwietnia. Wyjazd o godz. 14.00, zapisy w zakrystii, koszt 25 zł.

9. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Św. mają spotkanie wraz z rodzicami w nowym kościele we wtorek o godz. 18.00.

10. Zgodnie z dawnym zwyczajem, jaki istnieje w naszej diecezji, już ostatniego kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę o godz. 16.30 rozpoczną się Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej.

11. Przypominamy i serdecznie zachęcamy do włączenia się w przygotowanie makulatury na studnie głębinowe w Afryce, a kolorowego złomu na budowę szkoły dla Pigmejów w RCA i zakup dzwonu do kaplicy w Brazylii. W najbliższych tygodniach rozdamy ulotki jak sortować złom i makulaturę. Po Odpuście Parafialnym, czyli po 14 maja, w wyznaczonym dniu, będą składane w jednym miejscu i potem przewiezione do parafii św. Jakuba w Brzesku.

12. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 zaśpiewa Jurkowski Chór Kameralny. Jest to czterogłosowy chór mieszany wykonujący utwory światowych klasyków muzyki kościelnej oraz tradycyjne pieśni kościelne. Chórowi przewodzi pani Aleksandra Boskowic – Rozak.

13. Msza Św. z Adoracją Najśw. Sakramentu i z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała będzie w piątek w kościele pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w Brzesku o godz. 18.00.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” z filmem pt. „Zmartwychwstały” … I wiele innych czasopism … także dla dzieci. Jest nowy „Mały Gość” z plakatem z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.