NIEDZIELA WIELKANOCNA 16 KWIETNIA 2017 R.

1. Wczesnym rankiem, gdy było jeszcze ciemno, Maria Magdalena zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Chrystus Zmartwychwstał!Nawet, kiedy czasem panuje w naszej wierze ciemność, a nasza nadzieja bardzo osłabła, to nie zmienia to faktu, że Jezus żyje. Radujmy się dniami Świąt Wielkanocnych i zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

2. Dzisiaj, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, nie ma Mszy Św. popołudniowej o godz. 17.00.

3. W oktawie Wielkanocy Msze Św. do piątku są sprawowane o godz. 18.00, a 15 minut wcześniej jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę Nowenna po Mszy Św. o godz. 7.00 rano.

4. W czwartek od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.15 nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Zakończenie adoracji będzie tzw. błogosławieństwem lurdzkim. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii. Wstawiennictwu św. O. Pio polecamy nasze prośby i podziękowania, dlatego prosimy je składać przed ołtarzem.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo tzw. Drogi Światłao godz. 17.00, którą poprowadzi Akcja Katolicka. Rozważamy wtedy spotkania Jezusa Zmartwychwstałego i pomnażamy naszą radość, że Jezus żyje i jest pośród nas. Zapraszamy …

6. W Święto Miłosierdzia Bożego, które przypada w niedzielę 23 kwietnia,Caritas Diecezji Tarnowskiej będzie przeżywać swoje Święto Patronalne. Diecezjalne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka w Zabawie, w sobotę – 22 kwietnia.

7. Przypominamy, że za tydzień będą zbierane ofiary w rejonach parafii na dalsze prace przy nowej świątyni. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W czwartek po wieczornym nabożeństwie będzie w kościele Spotkanie Modlitewne, na które zapraszamy nie tylko uczestników Seminarium Odnowy Wiary, ale też wszystkich chętnych.

9. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

10. Organizujemy wyjazd na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę 29 kwietnia. Wyjazd o godz. 14.00, zapisy od dzisiaj w zakrystii.

11. Serdeczne Bóg zapłać składamy: młodzieży, zwłaszcza dziewczętom, KSM wraz z Ks. Piotrem za prowadzone Drogi Krzyżowe w Wlk. Poście; za wystrój Ciemnicy i Bożego Grobu; panu Pawłowi Kopeć za potrzebne do wystroju drzewo; Liturgicznej Służbie Ołtarza;OSP z Gnojnika za służbę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej; panom Markowi Białka, Michałowi Seremakowi za śpiew Pasji w Wlk. Piątek wraz z Ks. Piotrem; za śpiewy podczas Wigilii Paschalnej, m.in. panu Tomaszowi Habel za przygotowanie ministrantów do śpiewu Psalmów; nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za ich częstą pomoc i posługę wobec chorych; panom Kościelnemu i Organiście, pani Agacie sprzątającej kościół; paniom Halinie i Ani z kwiaciarniza wystrój ołtarza; Orkiestrze dętej za uświetnienie procesji rezurekcyjnej; niosącym feretrony, chorągwie i sztandary; również tym Parafianom, którzy przez jakiekolwiek dobro i piękną postawę przyczynili się do większej chwały Bożej i duchowego pożytku bliźnich. Niech błogosławieństwo Boże i opieka Matki Bożej Fatimskiej będzie nagrodą za wszelkie dobro i pomoc.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … I wiele nowych numerów czasopism … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Jak zawsze bardzo ciekawe nowe „Miłujcie się”…