V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02 KWIETNIA 2017 R.

1. Jezus mówi: „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”.Przygotowujemy się do obchodów Wielkanocy. Święta to nie tylko piękne tradycje i spotkania rodzinne, ale też rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W dzisiejszą niedzielę słyszymy, że Bóg wydobywa nas z grobów. I po raz kolejny pojawia się pytanie o naszą wiarę. Tu chodzi o naszą śmierć oraz o nasze życie wieczne …

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa podczas nabożeństw:
• Drogi Krzyżowej– w piątek o godz.16.00 - UWAGA - ZMIANA GODZINY !!!
• Gorzkich Żali– w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich jest sprawowana Msza Św.

3. W obecnym tygodniu przypadają:
• Iczwartek - AdoracjaNajśw. Sakramentuod godz. 16.00. Najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem adoracja w ciszy i od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji wynagrodzenia Trójcy Świętej za grzechy świętokradztwa wobec Najśw. Sakramentu oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii; do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Grupę XVI – Św. Maksymiliana Kolbe, której zelatorem jest p. Barbara Strzesak; po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias oraz zmiana tajemnic „czerwonego różańca”; • I piątek– nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 /nowy kościół/ i po Mszy Św.o godz. 18.00; składka na tacę jest jako nasze wsparcie dla misjonarzy.

4. W Niedzielę Palmowąpoświęcenie palm i procesja będzie przed rozpoczęciem Mszy Św. o godz. 11.00. Składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych:
• Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
• Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po godz. 11.00.

6. Już dziś zapowiadamy, że ze wzglądu na to, że Święta Wielkanocne przypadają w trzecią niedzielę miesiąca kwietnia, zbiórka ofiar w rejonach naszej parafii na dalsze prace przy nowej świątyni odbędzie się w czwartą niedzielę, czyli 23 kwietnia.

7. W sklepach naszej parafii będą w tym tygodniu kosze na żywność. Postarajmy się wesprzeć rodziny potrzebujące, okazując naszą życzliwość i miłość bliźniego. W tym tygodniu też dzieci ze Szkolnego Koła Caritas pójdą z życzeniami świątecznymi do osób chorych i podeszłych w latach z naszej parafii.

8. Gdyby ktoś chciał się wybrać do Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystości w Wlk. Piątek to proszę podejść do zakrystii po numer telefonu do p. Rozalii Kraj ze Złotej, która organizuje wyjazd.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … Dla dzieci, nowe: „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Jak zawsze bardzo ciekawe „Miłujcie się”i inne nowe numery miesięczników … Przy wyjściu z kościoła, u służby liturgicznej, można nabywać baranki wielkanocne, za które ofiara przynajmniej 5 zł; są większe paschaliki jako świece ozdobne na stół świąteczny czy na prezent, ofiara przynajmniej 12 zł jest na cele charytatywne Caritas. Sąpalmy wielkanocne wykonane przez młodzież z KSM-u; ofiara dobrowolna na cele KSM, natomiast trochę większe palmy są na nowy kościół, ofiara przynajmniej 15 zł – zachęcamy do nabycia. Przy wyjściu z kościoła są dziś bezpłatne gazety z serii „dobre nowiny” na Wlk. Post, w których, jak zwykle wiele ciekawych tematów i świadectw. Dziś też służba liturgiczna rozdaje ulotki na temat wielu działań charytatywnych podejmowanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej; zabierzmy jedną na dom, aby wiedzieć, co podejmuje Caritas dzięki naszym ofiarom i dzięki 1% podatku, który warto przekazać na ich dzieła miłosierdzia.