IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2017 R.

1. W dzisiejszej Ewangeliisłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność, czy też nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok; On jest naszym światłem; On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta:„Czy ty wierzysz ?”…I to pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź ? …

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Jest to czas łaski i zbawienia dla naszej wspólnoty parafialnej. Skorzystajmy najlepiej jak potrafimy z tych Rekolekcji, przecież nie wiemy, które Rekolekcje będą w naszym życiu ostatnie. Modlitwą wspierajmy Ks. Rekolekcjonistę i siebie nawzajem, nasze rodziny, a zwłaszcza tych spośród parafian, o których wiemy, że nie mają ochoty w nich uczestniczyć. Program jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeń i na kartkach z intencjami Mszy Świętych … W środę na zakończenie Rekolekcji, na każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary na tacę w ramach naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty, dlatego prosimy o życzliwość i ofiarność. We wtorek od godz. 15.00 będzie wyjazd od kościoła Matki B. Fatim. z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych z naszej parafii, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy ich zgłaszać dziś i jutro w zakrystii, a we wtorek podwieźć nas do nich.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa podczas nabożeństw: • Drogi Krzyżowej– w piątki o godz. 17.30 oraz 20.00, którą prowadzi młodzież;
• Gorzkich Żali– w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich jest sprawowana Msza Św.

4. W czwartek zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentuod godz. 16.30. Wspólna modlitwa, zwłaszcza o umocnienie owoców Rekolekcji Parafialnych i dobre przeżycie dni Wlk. Postu, które przed nami rozpocznie się od godz. 17.30. Tym razem będziemy modlić się do Ducha Świętego.

5. W dalszym ciągu można w zakrystii składać deklaracje udziału w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i zarazem zabrać ze sobą pamiątkowy poświęcony obrazek z Maryją z modlitwą Duchowej Adopcji oraz płytę z filmem fabularnym o dramacie aborcji.

6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00. Do prowadzenia różańca prosimy XI i XIV Różę Matek /rozważania od wtorku w zakrystii/.

7. Parafia Miłosierdzia Bożego z Brzeska proponuje dwie trasy na Ekstremalną Drogę Krzyżową: jedna z Brzeska do Jamnej; druga z Brzeska do Zabawy; rozpoczęcie dn. 7 IV o godz. 20.00.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Jak zawsze bardzo ciekawe „Miłujcie się”i inne … Przy wyjściu z kościoła, u służby liturgicznej, można nabywać baranki wielkanocne, za które ofiara przynajmniej 5 zł; są większe paschaliki jako świece ozdobne na stół świąteczny czy na prezent, ofiara przynajmniej 12 zł jest na cele charytatywne Caritas. Są też palmy wielkanocne wykonane przez młodzież z KSM-u; ofiara dobrowolna na cele KSM.