XI NIEDZIELA ZWYKŁA 19 MARCA 2017 R.

1. Prosimy Jezusajak Samarytanka z dzisiejszej Ewangelii, aby dał nam wody żywej, żebyśmy nie pragnęli. W naszych sercach są różne pragnienia. Pragniemy zdrowia, najnowszego sprzętu, modnych ubrań, obecności kogoś bliskiego. Czy jest tam miejsce dla Pana Boga ? … Tak jak musimy pić wodę, żeby przeżyć, tak też potrzebujemy Boga, abyśmy mieli życie wieczne. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu mamy okazję, żeby dokonać wyboru Jezusa i uznać, że On jest prawdziwie Zbawicielem świata …

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa podczas nabożeństw: • Drogi Krzyżowej– w piątki o godz. 17.30 oraz 20.00, którą prowadzi młodzież; • Gorzkich Żali– w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich jest sprawowana Msza Św.

3. Jutro przypada, przeniesiona z dnia dzisiejszego uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy szczególnie ojców i mężczyzn oraz tych, którzy chcą się za nich modlić. Po Mszy Św. porannej i wieczornej w ich intencji odmówimy litanię do św. Józefa, a od godz. 17.30 prosimy w ich intencji odmawiać wspólnie różaniec.

4. W czwartek zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentuod godz. 16.30. Wspólna modlitwa, zwłaszcza w intencji Rekolekcji Parafialnych, za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich będzie od godz. 17.30.

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie we wtorek o godz. 17.00 w nowej świątyni.

6. Prosimy o modlitwy i duchowe ofiary w intencji Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych,które rozpoczną się 25 marca, w najbliższą sobotę Mszą Św. o godz. 18.00, a po niej zapraszamy młodzież naszej parafii na jedyne podczas Rekolekcji spotkanie dla nich … W niedzielę program Rekolekcji według odprawianych Mszy Św. oraz kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach. Program na dni od poniedziałku do środy podamy w niedzielę. Rekolekcje prowadzi Ks. Andrzej Liszka, Diecezjalny Koordynator Grup Modlitewnych O. Pio.

7. Podczas Mszy Św. na rozpoczęcie Rekolekcji będzie podejmowane,w uroczystość Zwiastowania NMP, Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W zakrystii i przy filarze z przodu kościoła można pobierać deklaracje udziału w tym dziele. Część deklaracji z danymi osobowymi trzeba odciąć i przynieść w sobotę do kościoła, a w razie niemożliwości w innym czasie do zakrystii. Od wielu lat w naszej parafii jest prowadzona Księga Duchowej Adopcji /jeśli ktoś chce być bardziej anonimowy, to prosimy przynajmniej wypisać swoje imię/. Jest to piękne dzieło apostolskie, warto się zaangażować i nie ma się co ukrywać; jest to świadectwo dla następnych pokoleń.

8. Piątek jest Dniem Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma ich 4: bł. O. Zbigniew Strzałkowski, Ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek. Natomiast najbliższa niedziela jest Dniem Modlitw za Więźniów.

9. Przypominamy o gorącym apelu Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1% podatku na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas. Wpisując cel szczegółowy prosimy o wsparcie 1% chorych osób z naszej parafii, które ciągle potrzebują leczenia i rehabilitacji, tzn. Pauliny Zając lub Radka Kępa. Szczególnie ważna jest pomoc właśnie tym, którzy mieszkają pośród nas …

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Jak zawsze bardzo ciekawe „Miłujcie się”i inne … Przy wyjściu z kościoła, u służby liturgicznej, można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki; ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele charytatywne Caritas.

11. W nocy z soboty na niedzielę jest zmiana czasu na letni.