X NIEDZIELA ZWYKŁA 12 MARCA 2017 R.

1. Jezus powiedział do swych uczniów: „Wstańcie, nie lękajcie się!”,kiedy przerażeni padli na ziemię w czasie Jego przemienienia. To samo mówi również do każdego z nas: Wstańcie! Nie lękajcie się! Będąc jeszcze na początku Wielkiego Postu, pomyślmy, co sprawia, że nie potrafimy się podnieść z naszych niepokojów, z codzienności, która nieraz nas przytłacza. Jezus może nas przemienić. To jest nasz wybór, czy chcemy wyjść z naszych narzekań, zabiegania i obaw. To jest nasz wybór, czy zaufamy Bogu jak Abraham …

2. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych …

3. Dziś przy kościele Ks. Aleksy rozprowadza cegiełki na budowę kościoła w Borysowie na Białorusi …

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa podczas nabożeństw: • Drogi Krzyżowej– w piątki o godz. 17.30 oraz 20.00, którą prowadzi młodzież;
• Gorzkich Żali– w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich jest sprawowana Msza Św.

5. W czwartek zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentuod godz. 16.30. Wspólna modlitwa za wstawiennictwem św. O. Pio rozpocznie się o godz. 17.30 i zakończy błogosławieństwem lurdzkim. Prosimy składać podziękowania i prośby, abyśmy w tych intencjach modlili się na różańcu, a po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. O. Pio.

6. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

7. W piątek na wieczorne nabożeństwo prosimy ojców i mężczyzn na rozpoczęcie Triduum Modlitw w ich intencji przed świętem ku czci św. Józefa. W sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 7.00 i potem Mszę Św., a w niedzielę będziemy modlić się na każdej Eucharystii, bo święto liturgicznie będzie obchodzone w poniedziałek, 20 marca.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na nowy kościół w styczniu: • Od rodzin z III niedzieli /niektóre roczne, półroczne i kwartalne/ = 30.675,00 zł;
• Składka z II niedzieli = 2.470,00 zł;
• Ofiara od rodziny z parafii = 500 zł;
• Ofiara spoza parafii = 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary od rodzin z parafii na renowację kościoła św. Marcina: 1 x 150 zł i 2 x po 1.000,00 zł. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do jednej rodziny z naszej parafii za ufundowanie ornatu z okazji 100-lecia objawień fatimskich /Maryja i dzieci fatimskie/ oraz haftowanej stuły z Matką Bożą Fatimską. Również serdeczne podziękowanie kierujemy do rodziców młodzieży bierzmowanej za ofiarę 1.000,00 zł jako dar ołtarza, który zostanie dołożony do kosztów wyposażenia nowej świątyni.

9. W trzecią niedzielę marca bardzo prosimy Parafian w poszczególnych rejonach parafii o zebranie ofiar na dalsze prace przy nowym kościele. Przy tej okazji prosimy także o ofiary po 40 zł od rodziny w ciągu roku na sprzątanie kościołów i cmentarza. Dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy ofiarnie i odpowiedzialnie włączają się w koszty wyposażenia nowej świątyni. Wszystkich Ofiarodawców powierzamy opiece Matki Bożej Fatimskiej, prosząc przez Jej ręce o potrzebne na co dzień łaski.

10. Już dzisiaj prosimy o modlitwy i duchowe ofiary w intencji Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych,które rozpoczną się dn. 25 marca, tj. w sobotę wieczorem za dwa tygodnie.

11. Podczas Mszy Św. na rozpoczęcie Rekolekcji będzie podejmowane, jak co roku w uroczystość Zwiastowania NMP, dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które poprzez krótką 9-miesięczną modlitwę, ratuje dzieci nienarodzone, zagrożone zabiciem w łonie matek. Od dziś w zakrystii i przy filarze z przodu kościoła można pobierać deklaracje udziału w tym dziele. W internecie na YouTube warto zobaczyć piękny film fabularny podejmujący dramat aborcji pt. „Niespełniony plan” >>> https://www.youtube.com/watch?v=tXLip5UxlOY

12. Pielgrzymka na Przeprośną Górkę w sobotę, godz. 4.45, koszt ok. 50 zł, zapisy do czwartku

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … Dla dzieci: „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Jak zawsze bardzo ciekawe „Miłujcie się”i inne … W zakrystii miesięcznik „Różaniec”. Przy wyjściu z kościoła, u służby liturgicznej, można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki; ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele charytatywne Caritas.