IX NIEDZIELA ZWYKŁA 05 MARCA 2017 R.

1. „Duch wyprowadził Jezusa na pustynię”– słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Być może też mamy wrażenie, jakbyśmy zostali wyprowadzeni na pustynię. Może wiara w nas osłabła, może trudno się modlić, a w sercu czujemy pustkę. Może ciężko już nam walczyć z pokusami i wydaje się, że Bóg milczy lub o nas zapomniał. Jezus, będąc kuszonym na pustyni, oparł się na słowie Bożym. I to jest dla nas podpowiedź, jak w takich trudnych pustynnych chwilach nie zwątpić, ale pozostać wiernym Panu Bogu. Rozpoczynający się Wielki Post jest dobrym momentem, żeby po Biblię często sięgać i czytać ją samemu lub wspólnie ze swoimi bliskimi …

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa podczas nabożeństw: • Drogi Krzyżowej– w piątki o godz. 17.30 oraz 20.00, którą prowadzi młodzież;
• Gorzkich Żali– w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich jest sprawowana Msza Św.

3. We czwartek, 9 marca, podczas Mszy Św. o godz. 15.30, Ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum z parafii: Gnojnik, Uszew i Gosprzydowa. TrwaNowenna do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. Młodzież pierwszych i drugich klas gimnazjum prosimy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30 oraz na Mszę Św. po drodze krzyżowej. Prosimy także rodziców tej młodzieży.

5. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00.

6. W najbliższy piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Jeden raz w miesiącu zachęcamy do ofiarowania Panu Jezusowi jednej godziny modlitwy przed Najśw. Sakramentem. Na brakujące godziny prosimy o wpisanie się minimum dwóch osób, natomiast według pragnień i możliwości zachęcamy jak najliczniejszą grupę Parafian do udziału w Adoracji … {zapisy w zakrystii} …

7. Druga niedziela Wlk. Postu jest Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

8. W naszej parafii będziemy za tydzień gościć Ks. Aleksego Romanczuka z Białorusi, który w Borysowie buduje kościół pw. Zesłania Ducha Świętego. Składka na tacę będzie przeznaczona jako nasze wsparcie tej budowy, dla parafii, która znajduje się w sytuacji o wiele trudniejszej i w warunkach o wiele gorszych niż my tutaj mamy u siebie. Niech to będzie nasz wielkopostny dar płynący z miłości do Jezusa oraz naszych sióstr i braci w wierze.

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

10. W tym tygodniu zostaną rozdane dzieciom, zwłaszcza w szkole podstawowej Wielkopostne Skarbonki Miłosierdzia, do której składamy grosiki na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Zachęcamy, aby całe rodziny włączyły się do tej szlachetnej akcji Caritas.

11. Mężczyźni naszej parafii są zaproszeni na pielgrzymkę do Św. Józefa Oblubieńca NMP do Luszowic koło Tarnowa, w niedzielę – 19 marca na godz. 11.00.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … „Mały Gość”[dołączona jest „Karta Ratownika” z miejscem na wpisanie umartwienia, którym chcemy ratować świat przed śmiercią wieczną – na prośbą M.B. z Fatimy włączamy się do modlitwy i pokuty za grzeszników].Dla dzieci: nowe – „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Jak zawsze bardzo ciekawe „Miłujcie się” nowy „WPiS” i inne … Przy wyjściu z kościoła, u służby liturgicznej, można już od dziś nabywać baranki wielkanocne i paschaliki; ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele charytatywne Caritas. W zakrystii są jeszcze albumy „Białego Kruka” w cenie promocyjnej: Historia Kościoła {ilustrowana} /50 zł/, Świat Chrystusa /70 zł/ , o cudach w Lourdes /35 zł/.