VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 LUTEGO 2017 R.

1. Nazywamy niedzielę Dniem Pańskim, czyli należącym do Pana Boga, będącym Jego własnością. To Bóg zaprasza nas do tego, abyśmy w Nim i z Nim odpoczęli. Taki odpoczynek nie ogranicza się do nic nierobienia. To uwolnienie serca, by wyraziło wdzięczność wobec Boga, by na chwilę przestało się lękać. Centralnym wydarzeniem jest Eucharystia – okazja, żeby choć na chwilę przestać obracać się wokół własnych spraw i zwrócić uwagę na Boga i drugiego człowieka, który modli się obok lub z którym idę przez życie. To również dobry moment, żeby zapytać o miłość Boga, na czym ona polega. Bóg daje się znaleźć tym, którzy Go szukają. Daje doświadczyć swojej czułej ojcowskiej obecności. Pozwala się dotknąć, kiedy przyjmujemy Ciało Jego Syna z wiarą, uwagą i otwartym sercem …

2. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi Św. i I Komunii Św. mają poświęcenie książeczek do modlitwy dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Nabożeństwo 40-godzinne. Chwila Adoracji Najśw. Sakramentu jest po każdej Mszy Św. do południa, a popołudniu zapraszamy na godzinną Adorację od godz. 15.00. Najpierw odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem różaniec, do prowadzenia którego prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Róże Żywego Różańca,a następnie odśpiewamy Nieszpory i po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem będzie Msza Św.

4. Kolejne dni Nabożeństwa 40-godzinnego – poniedziałek i wtorek, mają następujący program: >>>>> /patrz – program/ …

5. W najbliższą środę – w Popielec,rozpocznie się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze Św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane tylko w nowej świątyni o godz. 7.00 i 9.00 oraz o godz. 16.00 i 18.00. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. W Popielec oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych /od 14 lat/ obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta /od 18 do 60 lat/ , a także abstynencja od alkoholu. W Popielec rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa podczas nabożeństw: • Drogi Krzyżowej– w piątki o godz. 17.30 oraz 20.00, którą będzie prowadzić młodzież; • Gorzkich Żali– w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich będzie sprawowana Msza Św.

7. W tym tygodniu przypadają: • I czwartek– Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00; najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem adoracja w ciszy i od godz. 17.30 będzie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji powołań do kapłaństwa i zakonu, również z naszej parafii; do prowadzenia którego prosimy Grupę XIII – Matki Bożej Fatimskiej, zelator p. Krystyna Przybyło; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; • I piątek– nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa w nowej świątyni po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy; • I sobota– nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.00 modlitwą różańcową; do prowadzenia prosimy XVI i XV Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

8. We czwartek, 9 marca, o godz. 15.30 będzie Msza Św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum z parafii: Gnojnik, Uszew i Gosprzydowa. We wtorek Mszą Św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego dla Kandydatów do Bierzmowaniaz naszej parafii. Ich obecność jest obowiązkowa. Prosimy także o udział w Nowennie ich rodziców i bliskich.

9. Spowiedź św. przed I piątkiem i I sobotą oraz Bierzmowaniem będzie: • Dla dzieci – w środę popielcową – od godz. 17.00; • Dla młodzieży – w czwartek – od godz. 16.00; • Dla dorosłych – w piątek – od godz. 16.00.

10. „Przez Maryję do Jezusa” – z takim pragnieniem rozpocznie się dn. 2 marca po Mszy Św. wieczornej – Seminarium Odnowy Wiary, które ma nam pomóc jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa, by owocniej korzystać z Jego hojnych łask oraz pełniej przyjąć dary Ducha Świętego, który pragnie z mocą działać w naszym życiu. Spotkania będą odbywać się w nowym kościele we czwartki, po Mszy Św. wieczornej, dwa razy w sobotę od godz. 10.00, a zakończenie będziew Wlk. Środę po Mszy Św. wieczornej. Zgłoszenia w zakrystii, najlepiej dzisiaj ! ; ostatecznie można się jeszcze zgłosić w najbliższe dni oraz na pierwszym spotkaniu we czwartek po Mszy Św. wieczornej.W stulecie Fatimskich Objawień pozwólmy się zaprosić Matce Bożej do udziału w Seminarium, tym bardziej, że jest ono na miejscu …

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Gość Niedz.” … „Mały Gość”[dołączona jest „Karta Ratownika” z miejscem na wpisanie umartwienia, którym chcemy ratować świat przed śmiercią wieczną – na prośbą M.B. z Fatimy włączamy się do modlitwy i pokuty za grzeszników].Dla dzieci – „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Nowe, jak zawsze bardzo ciekawe „Miłujcie się” i inne … Przy wyjściu z kościoła są dzisiaj do nabycia: • „Modlitewniki Fatimskie” po 4 zł ; • „ABC Katolika” – to niezbędnik w domu, skrót wiedzy, by w świadomy sposób wyznawać i pogłębiać wiarę na co dzień – po 11 zł; • „Modlitewnik czcicieli św. Józefa” – po 3 zł /niewielki format, jak Modlitewnik Fatimski/, nie tylko dla noszących imię św. Józefa, ale dla wszystkich Jego czcicieli. W zakrystii są piękne albumy „Białego Kruka” w cenie promocyjnej: Historia Kościoła {ilustrowana} /50 zł/, Świat Chrystusa /70 zł/ , o cudach w Lourdes /35 zł/. W zakrystii, wg zgłoszeń, można zakupićksiążeczki z nabożeństwem do św. Józefa; /koszt 20 zł lub 25 zł/.

12. Rozpoczynając Nowennę Pompejańskąod Środy Popielcowej, jej zakończenie wypadnie w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do jej podjęcia, albo w jakiejś ważnej intencji osobistej czy rodzinnej, albo też w intencji naszej Ojczyzny.

13. W duchu wynagrodzenia Panu Boguza profanacje i bluźnierstwa związane ze sztuką w Teatrze Powszechnym w Warszawie, starajmy się ofiarować udział m.in. w Nabożeństwie 40-godzinnym, które ma również charakter przebłagalny i wynagradzający.

14. Ponieważ nie została jeszcze do końca rozliczona z wydatków Zabawa Charytatywna z przeznaczeniem dochodu na nowy kościół, to dopiero w najbliższą niedzielę podamy informacje na ten temat i wszelkie podziękowania.