VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LUTEGO 2017 R.

1. Jaki jest sens ludzkiego życia ?… Modlitwa mszalna dzisiejszej niedzieli streszcza to, co najistotniejsze: podobać się Bogu przez słowa i czyny. Uczestnicząc w Eucharystii: przy stole Słowa Bożego i stole Ciała i Krwi Pańskiej, otrzymujemy to, czego potrzebujemy na dalszą drogę. Bez tych darów, które karmią naszą duszę, słabniemy w drodze. Nie jesteśmy w stanie zmierzyć się z naszymi ograniczeniami, grzechem i brakiem miłości. Ludzkie serce nie znosi pustki. Jeśli nie wypełni jej Bóg swoim słowem i pokarmem z Nieba, będziemy zależni od siejącej zamęt „mądrości tego świata”, która jest niczym w obliczu Boga …

2. Wczwartek– od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym i o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich o ich pomoc i ochronę przed złem w codziennym życiu.

3. W piątek o godz. 17.40 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczykaz Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. ucałowanie Jego relikwii.

4. W przygotowaniu duchowym do sakramentu bierzmowania prosimy młodzież naszego gimnazjum do udziału w wieczornym nabożeństwie wraz z Eucharystią: • Klasy I – w środę • Klasy II – w piątek. Prosimy o obecność rodziców młodzieży gimnazjalnej.

5. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi Św. i I Komunii Św. będą mieć poświęcenie książeczek do modlitwy podczas Mszy Św. o godz. 11.00 w niedzielę – 26 lutego.

6. W najbliższą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii Nabożeństwo 40-godzinne, które wraz z Nabożeństwem w poniedziałek i wtorek, wprowadzi nas w okres Wlk. Postu. W niedzielę chwila Adoracji Najśw. Sakramentu będzie po każdej Mszy Św. do południa, a popołudniu zapraszamy na godzinną Adorację od godz. 15.00. Najpierw odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem różaniec, do prowadzenia którego prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Róże Żywego Różańca, a następnie odśpiewamy Nieszpory i po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem będzie Msza Św.

7. „Przez Maryję do Jezusa” – tak można określić cel rozpoczynającego się dn. 2 marca po Mszy Św. wieczornej – Seminarium Odnowy Wiary, które ma nam pomóc jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa, by owocniej korzystać z Jego hojnych łask oraz pełniej przyjąć dary Ducha Świętego, który pragnie z mocą działać w naszym życiu. Spotkania będą odbywać się w nowym kościele we czwartki, po Mszy Św. wieczornej, dwa razy w sobotę od godz. 10.00, a zakończenie będziew Wlk. Środę po Mszy Św. wieczornej. Zgłoszenia w zakrystii do niedzieli – 26 lutego. W stulecie Fatimskich Objawień, Matka Najśw. zaprasza każdego po 18 roku życia. Nie mamy się czego obawiać: zróbmy tylko jeden krok wiary ku Bogu, a On uczyni tysiąc kroków w naszą stronę, by odpowiedzieć na nasze pragnienia …

8. Ze względu na przedłużającą się zimę i wielki chłód w kościele św. Marcina, kiedy zarazem w nowej świątyni jest ciepło i wygodnie, przynajmniej do Święta Miłosierdzia Bożego, a może i do początku maja, odwołujemy wszystkie Msze Św. w naszym zabytkowym kościele św. Marcina. Ufamy, że nikt nie będzie się czuł przez to pokrzywdzony, a wiele więcej osób będzie z tego zadowolonych …

9. Gorąco przypominamy o apelu i prośbie Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1% podatku na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas. Na stronie internetowej Caritas i naszej parafialnej znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Przypominamy też, że można wpisać cel szczegółowy, przeznaczając nasz podatek na konkretne osoby. W tym roku prosimy bardzo o wsparcie w ten sposób dwóch chorych osób z naszej parafii, które ciągle potrzebują leczeniai rehabilitacji, tj. w dalszym ciągu kilkuletni Radosław Kępa /wspieraliśmy Go w ubiegłym roku/ oraz Paulina Zając /Stara Wieś/. Przyjdźmy im z pomocą, bo bardzo tego potrzebują !!!

10. W najbliższą sobotę udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i podeszłych wiekiem w naszej parafii. Prosimy od dzisiaj zgłaszać ich w zakrystii, a w sobotę podwieźć nas do nich, tym razem od kościoła Matki Bożej Fatimskiej, od godz. 10.00.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest nowy „Mały Gość” [dołączona jest „Karta Ratownika” z miejscem na wpisanie umartwienia, którym chcemy ratować świat przed śmiercią wieczną – na prośbą M.B. z Fatimy włączamy się do modlitwy i pokuty za grzeszników]. Dla dzieci – „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Przy wyjściu z kościoła są dzisiaj do nabycia:
• „Modlitewniki Fatimskie” po 4 zł ;
• Film „Ostatni szczyt” – najlepsza opowieść o kapłaństwie; dzieło reżysera takich filmów, jak: „Ziemia Maryi” i „Ślady stóp” – po 22 zł;
• „ABC Katolika” – to niezbędnik w domu, skrót wiedzy, by w świadomy sposób wyznawać i pogłębiać wiarę na co dzień – po 11 zł;
• „Modlitewnik czcicieli św. Józefa” – po 3 zł /niewielki format, jak Modlitewnik Fatimski/, nie tylko dla noszących imię św. Józefa, ale dla wszystkich Jego czcicieli. W zakrystii są piękne albumy „Białego Kruka” w cenie promocyjnej: Historia Kościoła {ilustrowana} /50 zł/, Świat Chrystusa /70 zł/ , o Lourdes – dopiero będzie! W zakrystii można jeszcze dziś zapisać na zakupienie książeczki z nabożeństwem do św. Józefa, które ułożył Bł. BartoloLongo, założyciel sanktuarium w Pompejach i pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej.Nabożeństwo odprawia się przez cały marzec. Koszt 20 zł lub 25 zł.