VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LUTEGO 2017 R.

1. Każdego dnia dokonujemymniejszych lub większych wyborów. To, jakie decyzje podejmujemy, jakie motywy nami kierują, ujawnia stan naszej duszy, naszą wiarę i zaufanie wobec Boga. Możemy iść za filozofią tego świata, jego logiką, modą, tym, co popularne i łatwe, dbając wyłącznie o własny komfort. Możemy też, wsłuchując się w słowo Boże, żyć tak, by się podobać Bogu. Możemy płynąć z prądem, jak martwe ryby albo podjąć trud wierności Stwórcy, idąc wytrwale Jego drogą. Wybór należy do nas. Jednak jego konsekwencje ujrzymy wtedy, gdy staniemy z Bogiem twarzą w twarz …

2. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych …

3. We wtorek czcimy świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Wspominamy też św. Walentego, patrona zakochanych.

4. Wczwartek– od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym i o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio;prośby i podziękowania składajmy przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, abyśmy mogli te intencje powierzać Bogu podczas różańca; po Mszy Św. ucałowanierelikwii św. O. Pio.

5. W piątek o godz. 17.40 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. ucałowanie jej relikwii.

6. Za tydzień w rejonach parafii prosimy o zebranie ofiar na dalsze prace przy nowym kościele. Jak zwykle, przy tej okazji, prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

7. W niedzielę, 19 lutego, składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Już w najbliższą sobotę – 18 lutego, będzie Walentynkowa Zabawa Charytatywna w Domu Strażaka w Gnojniku. Zagra zespół „Impuls”; dla uczestników przewidziane są liczne atrakcjei niespodzianki. Nasze Parafianki bardzo prosimy o upieczenie ciast – kontakt z panią Krystyną Bugajską. Młodzież prosimy o pomoc jako kelnerów i kelnerki – kontakt z panią Anną Stolarczyk. W kwiaciarni u pań Haliny i Ani, w sklepie „Malinka” oraz w zakrystii jeszcze do czwartku są dostępne bilety na Zabawę Charytatywną.Serdecznie zapraszamy:szczytny cel, jakim jest wsparcie dalszej budowy naszej świątyni, można połączyć z tańcem, spotkaniem i radością …

9. Jest organizowana pielgrzymka na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce, które będzie także w sobotę, 18 lutego. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 4.45, koszt ok. 50 zł, zapisy do czwartku w zakrystii.

10. W zakrystii też przyjmujemy zgłoszenia do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, którego celem jest przybliżenie nas do Boga i otwarcie się na obecność i działanie Ducha Świętego w naszym codziennym życiu. Chcemy przez Maryję dotrzeć do Jezusa, więc Jej – w stulecie Fatimskich Objawień, powierzamy całe dzieło Seminarium i każdego uczestnika. Spotkania będą odbywać się w nowym kościele, od dnia 2 marca, we czwartki, po Mszy Św. wieczornej, dwa razy w sobotę od godz. 10.00, a zakończenie będzie w Wlk. Środę po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy także ludzi młodych, od 18 roku życia.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Jest „Królowa Różańca św.” Dla dzieci – „Promyczek Dobra”, dla przedszkolaków – „Mały Promyczek”, dla kl. II – „Dominik”. Są także „Modlitewniki Fatimskie” po 4 zł. W zakrystii są piękne albumy „Białego Kruka” w cenie promocyjnej: Sanktuarium w Lourdes /35 zł/, Historia Kościoła {ilustrowana} /50 zł/, Świat Chrystusa /70 zł/. Dla zapisanych z róż różańcowych jest miesięcznik „Różaniec”. W zakrystii można się zapisać na zakupienie książeczki z nabożeństwem do św. Józefa, które ułożył Bł. BartoloLongo, założyciel sanktuarium w Pompejach i pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej. Nabożeństwo odprawia się przez cały marzec. Koszt 20 zł /oprawa miękka/ lub 25 zł /oprawa twarda/.

12. Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wraz z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gnojniku serdecznie zaprasza osoby pełnoletnie na kolejną akcję krwiodawstwa, która zostanie przeprowadzona w dniu 19 lutego w godzinach od 9.00 do 13.00 w Sali Domu Strażaka w Uszwi. Wymagany dokument tożsamości. Trzeba być w pełni zdrowym. Oddając krew ratujesz ludzkie życie.

13. Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 

19 II  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej
26 II  - Róża Św. Katarzyny Labure
 5 III - Róża Św. Jana
12 III - Róża Św. Anny