V NIEDZIELA ZWYKŁA 05 LUTEGO 2017 R.

1. Jezus nadaje sens naszemu życiu, a my jesteśmy wezwani, aby dzielić się tym dobrem, które otrzymaliśmy. Nie po to, żeby być bardziej popularnym, ale dla większej chwały Boga Ojca w niebie. Kiedy odrzucamy Boga, nasze życie traci smak i ogarnia je ciemność. Są dwie drogi. To my dokonujemy wyboru, którą z nich idziemy …

2. Wczwartek– od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym i o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

3. W sobotę, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Uroczystości diecezjalne odbywają się jak zwykle w Porąbce Uszewskiej. Msza Św. będzie sprawowana o godz. 16.30 w kościele parafialnym, a po niej procesja różańcowa ze świecami do Groty Matki Bożej z Lourdes. A wcześniej, od godz. 15.00 rozpoczyna się czuwanie modlitewne. Program na plakacie przy kościele.

4. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

5. W piątek po Mszy Św. o godz. 7.00 rozpocznie się kolejna 24-godzinna Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się w sobotę o godz. 7.00. Oprócz minimum dwóch osób, które wpisują się na daną godzinę modlitwy w ciszy przed Jezusem wystawionym w monstrancji, gorąco zachęcamy do ofiarowania Bogu jednej godziny w ciągu dnia lub w nocy. Będzie to znakiem naszej miłości do Pana Jezusa i odpowiedzią na Jego pragnienie, abyśmy byli jak najbliżej Tego, który nas kocha najbardziej na świecie, który zawsze ma dla nas czas i chce obdarzać nas obfitością swoich łask.
Chętni mogą się zgłaszać do p. Józefa Kałuży - tel. 509 919 789.

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy Św. wieczornej.

7. Za dwa tygodnie, w sobotę – 18 lutego, będzie Walentynkowa Zabawa Charytatywna w Domu Strażaka w Gnojniku. Zagra do tańca zespół „Impuls”; dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje i niespodzianki. Nasze Parafianki bardzo prosimy o upieczenie ciast – kontakt z panią Krystyną Bugajską. Młodzież prosimy o pomoc jako kelnerów i kelnerki – kontakt z panią Anną Stolarczyk. W kwiaciarni u pań Haliny i Ani, w sklepie „Malinka” oraz w zakrystii są dostępne bilety na Zabawę Charytatywną. Dochód z Zabawy jest przeznaczony na dalsze prace przy nowej świątyni. Serdecznie zapraszamy …

8. Jak co miesiąc jest organizowana pielgrzymka na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce, które będzie w sobotę, 18 lutego. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 4.45, koszt ok. 50 zł, zapisy od dziś w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Są także „Modlitewniki Fatimskie” po 4 zł – będą jeszcze zamówione. W zakrystii są piękne albumy „Białego Kruka” w cenie promocyjnej: Sanktuarium w Lourdes /35 zł/, Historia Kościoła {ilustrowana} /50 zł/, Świat Chrystusa /70 zł/.

1