III NIEDZIELA ZWYKŁA 22 STYCZNIA 2017 R.

1. W tych dniach modlimy się w sposób szczególny o jedność chrześcijan. Św. Paweł napomina, żeby nie było wśród nas rozłamów, żebyśmy byli jednego ducha. Czasem w naszych nieporozumieniach i podziałach zapominamy, że najważniejszy jest przecież Pan Jezus. A Jezus „głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu”. To, o czym słyszymy w liturgii słowa, dokonuje się również dzisiaj. Jezus przychodzi do nas i mówi o swoim królestwie, uzdrawia nasze serca i pochyla się nad naszymi słabościami …

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.; • Środa – Nawrócenie św. Pawła Ap.; • Czwartek – śś. Tymoteusza i Tytusa, bpów; • Piątek – bł. Jerzego Matulewicza, bpa; • Sobota – św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.

3. W czwartek– od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy i o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

4. Spotkanie opłatkowe dla Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej”, dla zelatorów Róż Żywego Różańca Matek i Ojców oraz dla zelatorów Grup „Czerwonego Różańca” będzie na plebanii we czwartek po nabożeństwie wieczornym.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie wraz z ich rodzicami w piątek o godz. 16.00 w Sali obok zakrystii.

6. KSM wraz z ks. Piotrem zapraszają na Spotkanie Opłatkowe Seniorów naszej parafii w niedzielę, 29 stycznia, o godz. 14.30 w Betanii. Serdecznie zapraszamy Seniorów, a ich rodziny prosimy o ich podwiezienie, aby mogli się spotkać przy opłatku i kolędzie.

7. Od najbliższego piątku pragniemy raz w miesiącu przeżywać w naszej parafii Adorację Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie przez 24 godziny, czyli od Mszy Św. o godz. 7.00 rano w piątek do Mszy Św. o godz. 7.00 rano w sobotę. Chodzi o to, aby w każdej godzinie trwały przed Jezusem Eucharystycznym przynajmniej dwie osoby; by o żadnej porze nie było pustego kościoła. Te dwie osoby minimum musimy mieć zapisane na listę, aby zapewnić nieustanną Adorację Najśw. Sakr. Oczywiście gorąco zachęcamy i prosimy, aby jak najwięcej osób poświęciło jedną godzinę modlitwy w ciszy, sam na sam z naszym Panem i Zbawicielem – są to bowiem nieocenione chwile, które otwierają nas na obfitość Bożej łaski i miłości, których tak bardzo nam potrzeba w naszym życiu. Brakuje nam jeszcze osób na następujące godziny: /patrz program >>>/ : gdyby ktoś mógł przyjść w tych godzinach do kościoła to prosimy po Mszy Św. podejść do zakrystii, aby wpisać swoją obecność.

8. Ks. Piotr Barczyk wraz z Grupą Teatralną z Wietrzychowic wystąpi w najbliższą niedzielę w Domu Strażaka w Gnojniku ze sztuką „Blaszany kubek”. Rozpoczęcie przedstawienia o godz. 17.00, wstęp wolny, a dobrowolne ofiary będą wsparciem ich działań, jakie podejmują w parafii. W ich imieniu serdecznie zapraszamy …

9. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na plebanię na spotkanie w sprawie przygotowania Zabawy Charytatywnej na dalsze prace w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy te osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu Zabawy, która będzie w Domu Strażaka w Gnojniku w sobotę, 18 lutego. Zagra zespół „Impuls” z Bochni; bilety wstępu po 100 zł/osoby lub 200 zł/pary będą do nabycia w najbliższym czasie. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zaproszenie swoich znajomych …

10. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłaćza życzliwe i gościnne przyjęcie. Ufamy, że spotkanie z naszymi Parafianami umocni nasze wzajemne dobre relacje, a wspólna modlitwa o błogosławieństwo Boże uprosi wiele łask na ten rok i opiekę Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za ofiary, dzięki którym możemy wspierać wiele działań apostolskich nie tylko w parafii, ale i poza nią. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za wszystkich Parafian i sprawowanej regularnie, choć nie zawsze w niedziele, Mszy Św. za Parafian żyjących jak też zmarłych.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła …Gromnice z osłonkami po 8 zł.

1