NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ MB RODZICIELKI 1 STYCZNIA 2017 ROKU

1. Podobnie jak pasterze przychodzimy dziś do Betlejem, czyli do Domu Chleba. Jest nim Eucharystia. Pasterze uwierzyli słowom aniołów, że tam znajdą obiecanego Mesjasza – i my przychodzimy z wiarą, że spotkamy tu Jezusa. On chce nam błogosławić, obdarzyć pokojem, ukazać swoje pogodne oblicze i dać Ducha Świętego, który czyni nas dziećmi Boga. Jesteśmy zaproszeni do tego, żeby – wzorem Maryi – przyjmować wszystko to, co dzieje się w czasie Eucharystii, sercem otwartym, aby i w nas mógł zrodzić się Chrystus …

2. W I piątek stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli. Msze Św. są sprawowane jak w niedzielę, jest to bowiem święto obowiązkowe. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Rozesłanie „kolędników misyjnych”będzie po Mszy Św. o godz. 11.00. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na tacę jest na cele misyjne Kościoła.

3. W I czwartek– od godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, w czasie której będzie najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy i o godz. 17.30 będzie odmawiany „czerwony różaniec”jako wynagrodzenie Bogu za grzechy nasze, naszej Ojczyzny i świata oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii. Do prowadzenia „czerwonego różańca” prosimy Grupę XII – Św. Franciszka, zelatorem jest p. Krystyna Wiśniowska; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. Z racji I piątku i I soboty miesiąca spowiedź św. będzie tylko we czwartek od godz. 16.00.

5. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia NMPbędzie po Mszy Św. o godz. 7.00.

6. W niedzielę, 8 stycznia, wypada święto Chrztu Pańskiego. Będziemy gościć w naszej parafii pana Leszka Jaworskiego, który jest animatorem Rycerstwa Niepokalanej na całą Polskę oraz członkiem Zarządu Narodowego Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce. Zamiast kazania po Komunii Św. powie do nas słowo w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą powstania „Rycerstwa Niepokalanej” , które zostało założone przez św. Maksymiliana Kolbe. Przy tej okazji będzie też rozprowadzał czasopisma i książki wydawane przez OO. Franciszkanów w Niepokalanowie.

7. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy naszej nowej świątyni.

8. Programwizyty duszpasterskiejna ten tydzień jest następujący:/patrz/ >>>>>>

9. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej w soboty przed Mszą Św. o godz. 7.00 nie będzie odmawiany różaniec.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Nie ma „Gościa Niedzielnego”, bo był numer podwójny. Są inne czasopisma … Dziś można jeszcze nabyć przy kościele za dobrowolne ofiary, przeznaczone na cele charytatywne, kadzidełka z kredą, które trzeba przynieść w uroczystość Trzech Króli do poświęcenia. Ze stolika z gazetami można zabrać ulotki, które informują o pomocy prześladowanym chrześcijanom przez wysłany sms o treści RATUJE na nr 72405 – akcja trwa do 31 marca 2017 roku. Jeśli nie możemy pomóc inaczej, zróbmy przynajmniej tyle !