NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25 GRUDNIA 2016 ROKU

1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”.Bóg stał się człowiekiem. Chodził po ziemi, jadł, pił, spał, pracował, cieszył się, smucił, czasem gniewał. Na tym się nie skończyło, bowiem zaznał ubóstwa, cierpiał, bywało Mu zimno. Wystarczy spojrzeć, w jakich warunkach przyszedł na świat. Bóg jako człowiek doświadczał tego, co jest naszym udziałem. Zna nasze problemy i radości. Oddajmy Mu pokłon jak pasterze przy żłóbku i cieszmy się z Jego bliskiej obecności …

2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. są tylko do południa: 7.oo – św. Marcina; 9.oo i 11.oo – M.B.Fatimskiej; na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie owsa.

3. We wtorek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty po Mszy Św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie wina, trzeba je więc przynieść ze sobą.

4. W środę jest święto świętych Młodzianków Męczenników, a w piątek – św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

5. W czwartek – od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, w czasie której o godz. 17.30 będzie nabożeństwo ku czci Boga Ojca, jako nasze uwielbienie i dziękczynienie za Jego miłość wobec nas i za dar Wcielenia Syna Bożego.

6. W sobotę, na zakończenie starego rokuMsze Św. z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem przebłagalno– dziękczynnym będą o godz. 9.00 i 16.00.

7. W niedzielę, na zakończenie oktawy Bożego Narodzenia, obchodzimy w Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryii jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. będą jak co niedziele. Składka na tacę jest na cele diecezjalne, dlatego też składka na dalsze prace przy nowej świątyni będzie w niedzielę 8 stycznia.

8. Rozesłanie „Kolędników Misyjnych” będzie dopiero w uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia. Prosimy o przygotowanie grup dzieci i młodzieży.

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży z ks. Piotrem za przystrojenie kościoła na święta Bożego Narodzenia, za wykonanie szopki, a firmiez parafii za zawieszenie żyrandola w kaplicy, również dwom rodzinom za ufundowanie choinek do kościoła, a także tym wszystkim, którzy zaangażowali się w prace i pomoc przed Świętami w obydwu kościołach.

10. Od wtorku rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, spotkać się z nimi, wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Prosimy o przygotowanie na stole: krzyżyka, wody święconej, Biblii i zeszytów dzieci i młodzieży do nauki religii. Prosimy o przyjechanie po nas 10 - 15 minut przed rozpoczęciem kolędy oraz o odwiezienie nas po zakończonej kolędzie na plebanię. Program na ten tydzień jest następujący: /patrz/ >>>>>>

11. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej Msze Św. w piątki będą sprawowane o godz. 7.00, a przed rozpoczęciem będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … „Gość Niedzielny”świąteczny numer podwójny /8 zł/…i inne czasopisma