III-cia NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2016 ROKU

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Gaudete, czyli Radości. Dlaczego tak bardzo akcentujemy radość w połowie Adwentu ? Odpowiedź słyszymy w dzisiejszych czytaniach, które mówią nam, że przyjście Pana jest już bliskie. Warto w tym czasie zadać sobie pytanie, co dla każdego z nas to oznacza ? Chrystus przychodzi, aby nas wybawić, uzdrowić, wyzwolić. Cierpliwie i z radością oczekujmy na Tego, który ma przyjść …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych …

3. Zapraszamy naRoraty, które są sprawowane w dni powszednie: • w kościele św. Marcina – we wtorek i czwartek o godz. 7.00; • w nowej świątyni – w poniedziałki i środy o godz. 18.00, a w piątki i soboty – o godz. 17.30. Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinkiku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach.

4. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Przed zakończeniem każdej Mszy Św. udzielamy dzisiaj specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym i modlimy się o dar potomstwa dla małżonków, którzy tego pragną, a jak do tej porynie było to możliwe. Prosimy o dar macierzyństwa dla mężatek przez wstawiennictwo Matki Bożej oraz Świętych, m.in. św. Szymona z Lipnicy i św. Stanisława Papczyńskiego.

5. W liturgii obecnego tygodnia będziemywspominać: • Poniedziałek – NMP z Guadalupe; • Wtorek – św. Łucji, dziew. i męcz.; • Środa – św. Jana od Krzyża, kapł. i dokt. Kośc.

6. We wtorek, 13 grudnia, jest dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

7. W czwartek – od godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, w czasie której o godz. 17.30 będziemy modlić się na różańcu przez orędownictwo św. O. Pio. Prośby i podziękowania prosimy składać przy głównym ołtarzu. Oprócz tych intencji będziemy modlić się za wszystkich Parafian o dobrą spowiedź adwentową, która będzie u nas we wtorek, 20 grudnia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. O. Pio.

8. W piątek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odprawiana w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00, a w ciągu tygodnia po Roratach.

9. Młodzież drugich klas gimnazjum prosimy na Roraty w piątek, jak również prosimy ich rodziców.

10. W zakrystii można nabywać u pana kościelnego opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem za całoroczną pracę pana kościelnego.

11. Jeszcze dzisiaj jest wystawiona Księga Kondolencyjna, w której można wpisywać nasze refleksje i podziękowania za ofiarną posługę wśród nas Ks. Kan . Juliana Osmoli.

12. W zakrystii, do środy wieczór, można się zgłaszać na pielgrzymkę na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce, które będzie w sobotę, 17 grudnia. Koszt ok. 40 zł, godz. wyjazdu to 4.45.

13. W tym tygodniu w sklepach na terenie naszej parafii będą wystawione kosze z Caritasu na żywność, którą możemy podzielić się na Święta z bardziej potrzebującymi od nas. Niech nie zabraknie nam otwartości i życzliwości wobec naszych bliźnich.

14. Za tydzień, w trzecią niedzielę grudnia, w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

15. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie jutro po nabożeństwie wieczornym, a Akcji Katolickiej w piątek.

16. W najbliższą sobotę, od godz. 10.00, od kość. św. Marcina, będzie wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku życia, którzy nie mogą przybyć do kościoła. W celu ich duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodz., prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w sobotę nas podwieźć …

17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … „Gość Niedzielny” …. i inne czasopisma , m.in. nowy dwumiesięcznik pt. „Królowa Różańca Św.”, gdzie jest bardzo dużo świadectw doznanych łask przez orędownictwo Matki Bożej, np. dzięki nowennie pompejańskiej; nowy „Dominik” z płytą, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” … Przy kościele u służby liturgicznej można nabywaćświece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara przynajmniej 5 zł, a za większe świece wigilijne – ofiara 12 zł …