II-ga NIEDZIELA ADWENTU 04 GRUDNIA 2016 ROKU

1. Słyszymy dziś w Ewangelii wołanie: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.Czekamy na święta Bożego Narodzenia, kupujemy prezenty, choinkę, robimy generalne porządki w domu. Ale mówienie o nawróceniu ? To chyba nie ten czas. A jednak. Czekamy na przyjście Chrystusa, naszego wybawiciela. Ale żeby Go przyjąć do naszego życia, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga. Niech atmosfera przedświąteczna nie przesłoni nam istoty przygotowania do tych pięknych i głębokich świąt …

2. Dzisiaj w Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie przy kościele są zbierane do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Zapraszamy naRoraty, które są sprawowane w dni powszednie: • w kościele św. Marcina – we wtorek o godz. 7.00/bo w czwartek jest święto/; • w nowej świątyni – w poniedziałki i środy o godz. 18.00, a w piątki i soboty – o godz. 17.30 /w te dwa dni jest zmiana godziny!!!/ Pół godziny wcześniej są śpiewane Godzinkiku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach.

4. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto obowiązkowe, ale w miarę możliwości zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina – o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej – o godz. 11.00 i 18.00. W czwartek nie ma Rorat. Składka na tacę jest na cele charytatywne.

5. „Godzina Łaski”– to nabożeństwo obchodzone w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. 12.00 – 13.00. Według objawień Matki Bożej w Montichiari we Włoszech w 1947 roku, niebo zostaje otwarte z obfitością łask i Bożego miłosierdzia. Kto nie może być w tym czasie w kościele, to niech modli się w domu, jeśli ma taką możliwość. Od kilku lat zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni, z ufnością w przemożne wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i w hojność Bożego miłosierdzia. Przyjdźmy i błagajmy Boga o łaski dla siebie, dla naszych bliskich i całego świata. Modlitwa przed Najśw. Sakramentem rozpocznie się zaraz po zakończeniu Mszy Św. 6. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze wspominać: • Wtorek – św. Mikołaja, bpa; • Środa – św. Ambrożego, bpa i dokt. Kośc.; • Piątek – św. Jana Diego z Guadalupe. 7. TrwaNowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest odprawiana w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00, a w ciągu tygodnia, do środy – po Roratach.

8. W poniedziałek na Roraty zapraszamy wszystkie dzieci, a także należących do DSM, aspirantów, ministrantów i lektorów, gdyż po Roratach spodziewamy się odwiedzin św. Mikołaja.

9. Błogosławieństwo nowych lektorów dekanatu brzeskiego, wśród których jest kilku chłopców z naszej parafii, będzie w środę, 7 grudnia, o godz. 18.00, w kościele pw. Maryi Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w Brzesku. Błogosławieństwa udzieli Ks. Bp Stanisław Salaterski.

10. Młodzież pierwszych klas gimnazjum prosimy na Roraty w piątek, jak również prosimy ich rodziców.

11. W zakrystii można nabywać u pana kościelnego opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem za całoroczną ofiarną pracę pana kościelnego. Zachęcamy gorąco do podtrzymywania pięknych tradycji przejętych od naszych ojców.

12. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

13. Chcemy przypomnieć, że sakramentu chrztu św. udzielamy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii najpóźniej do niedzieli 11 grudnia.

14. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 i 11.00 będzie można zobaczyć kilkunastominutową prezentację multimedialną o ś.p. + Ks. Kan. Julianie Osmoli. Warto zostać i zobaczyć. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie tej prezentacji składamy p. Markowi Białce i państwu Marzenie i Adamowi Garbaczom.

15. Jeszcze do następnej niedzieli, 11 grudnia, będzie wystawiona Księga Kondolencyjna, w której można wpisywać nasze refleksje i podziękowania za ofiarną posługę wśród nas Ks. Kan . Juliana Osmoli.

16. Serdeczne Bóg zapłaćskładamy Paniom z kuchni, które przygotowywały posiłek we wtorek oraz w środę; paniom Kelnerkom w obydwa dni; Paniom, które upiekły ciasto; tym Parafianom, którzy podarowali różne produkty do kuchni; a Tym, którzy jeszcze chcieli pomóc, ale już nie było potrzeby. Dziękujemy także Urzędowi Gminy w Gnojniku za całkowicie bezpłatne wynajęcie Sali w Domu Strażaka. To są te podziękowania, których nie było w dniu pogrzebu Ks. Kan. Juliana. Przepraszam, jeśli kogoś pominąłem. Serdecznymi słowami wdzięczności chcieliśmy objąć wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przebiegu i przeżyciu żałobnych uroczystości pogrzebowych, jak również tych, którzy jeszcze za życia Ks. Juliana świadczyli wszelkie dobro. Niech Bóg wynagrodzi swoją hojną Łaską i Matka Najśw. swoją opieką w codziennym życiu. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie zamówione Msze Św. za ś.p. + Ks. Kan Juliana.

17. W zakrystii można się już zgłaszać na pielgrzymkę na Spotkanie Modlitewne na Przeprośnej Górce, które będzie w sobotę, 17 grudnia. Koszt ok. 40 zł, godz. wyjazdu będzie podana za tydzień /ok. g. 6.00/.

18. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Można poświęcić też wszelkie inne medaliki czy krzyżyki, które mamy ze sobą.

19. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … „Gość Niedzielny” …. i inne czasopisma , m.in. nowy dwumiesięcznik pt. „Królowa Różańca Św.”, gdzie jest bardzo dużo świadectw doznanych łask przez orędownictwo Matki Bożej, np. dzięki nowennie pompejańskiej. Przy kościele u służby liturgicznej można nabywaćświece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara przynajmniej 5 zł, a za większe świece wigilijne – ofiara 12 zł …