XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

1. Bóg umiłował świat. Ta prawda przyciąga nas na sprawowanie Eucharystii w Dzień Pański, czyli w niedzielę. Bóg wydaje swojego Syna, aby nas ocalić. Zapewnia nas o swoim przebaczeniu i swojej dobroci. Nie chce dla nas niczego poza naszym szczęściem; nie kieruje się wobec nas niczym innym, jak bezinteresowną miłością. Przystępując do ołtarza, chcemy otworzyć się na tę miłość, aby nas przenikała i czyniła zdolnymi do odpowiedzi i do głoszenia jej światu …

2. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja na cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach będziemy modlić się na różańcu za naszych bliskich zmarłych. Popołudniu Msza Św. będzie sprawowana o godz. 16.00 i tak w każdą niedzielę aż do Wielkanocy. Ofiary na tacę z Uroczystości Wszystkich Świętych będą przeznaczone na różne prace remontowe na cmentarzu.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych służba liturgiczna przeprowadzi na naszym cmentarzu kwestę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ofiary te są przeznaczone na koszty związane z funkcjonowaniem Seminarium i na pilne prace remontowe. Rektor Seminarium zapewnia o modlitwie za wszystkich Dobroczyńców.

4. W środę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Msze Św. połączone z wypominkami będą sprawowane tylko w nowym kościele o godz. 7.00 i 9.00, a popołudniu o godz. 16.00 oraz 18.00. Wypominki z cząstką różańca będą o godz. 8.30 i 17.30, a przed 7.00 i 16.00 – 10 minut wcześniej.

5. Wypominki listopadowe będą pół godziny przed Mszą Św. wieczorną w dni powszednie do 8 listopada, a potem w środy i piątki. W pierwszym tygodniu listopada możemy zyskać odpusty zupełne za zmarłych. Dla przypomnienia informacje o odpustach są w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Starajmy się w ten bardzo konkretny sposób przychodzić z pomocą naszym bliskim zmarłym.

6. W czwartek wypada na naszą parafię Dzień Adoracji Najśw. Sakramentu, jako dziękczynienie za dar Nawiedzenia naszej Parafii przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Program Adoracji /patrz >>>>>/. Po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

7. W I piątek- nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 /kośc. św. Marcina/ i o godz. 18.00 w nowej świątyni. Tym razem nie będzie ofiar dla misjonarzy ze względu na to, że składaliśmy je w ostatni piątek dla posługi misyjnej Księży Werbistów.

8. Spowiedź św. przed zbliżającymi się uroczystościami będzie jeszcze: • w poniedziałek – od godz. 16.00; • w I piątek – od godz. 16.00.

9. Dziś i jutro ostatnie nabożeństwa różańcowe: dzisiaj o godz. 16.30, a jutro o godz. 17.30.

10. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

11. W uroczystość Wszystkich Świętych na Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00 można skorzystać z chóru.

12. Już dzisiaj prosimy mieszkańców Bani i Okolicy oraz Potoczek o zebranie ofiar na wypiek rogali św. Marcina, które będą rozprowadzane w Odpust – 11 listopada, z przeznaczeniem na renowację kościoła św. Marcina. Pieczeniem rogali zajmie się Cukiernia „Poezja”.

13. Młodzież z KSM-u wraz z Ks. Piotrem ponawiają serdeczne zaproszenie na zabawę taneczną „Katarzynki 2016” , która odbędzie się dn. 19 listopada w Domu Strażaka w Gnojniku. Po rocznej przerwie zachęcamy do licznego udziału, a przy okazji wsparcia Stowarzyszenia w prowadzeniu Domu Młodzieżowego ”Betania”. Utrzymanie budynku z roku na rok jest coraz bardziej kosztowne, a wiemy, że wielu z was leży na sercu jego i naszej młodzieży dobro. Dlatego gorąco zapraszamy Was wszystkich, Drodzy Parafianie oraz każdego z osobna na zabawę, prosząc również o zaproszenie w naszym imieniu Waszych znajomych, byśmy mogli ten wieczór spędzić razem. Ze swojej strony obiecujemy wiele atrakcji, gorące dania, zimną płytę i wyśmienitą zabawę do białego rana przy dźwiękach zespołu „Maxi Band”. Udział w zabawie jest jak zawsze za dobrowolną ofiarą, prosimy jednak o wcześniejsze dokonanie zapisów w zakrystii lub „Betanii” do środy – 16 XI.

14. Dziś, wychodząc z kościoła, prosimy zabrać jeden na dom obrazek z modlitwą do Chrystusa naszego Króla i Pana. W ramach przygotowania do uroczystego Aktu w dniu 20 XI, odmawiajmy tę modlitwę.

15. Firma Green Office Ecologic wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, aby dla najbardziej potrzebujących w krajach misyjnych realizować takie projekty, jak studnie, szkoły czy szpitale. Najbliższa zbiórka na terenie naszej parafii odbędzie się 3 listopada, w czwartek, na parkingu przy kościele św. Marcina, od wczesnych godzin porannych do godz. 9.30, kiedy zużyty sprzęt zostanie odebrany. Zachęcamy do włączenia się w tę jakże pożyteczną i potrzebną akcję. Dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki informujące dokładniej o zbieranym sprzęcie.

16. W najbliższą sobotę udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych z naszej parafii, którzy ze względu na swój stan nie mogą przybyć do kościoła. Wyjazd o godz. 10.00 od kościoła Św. Marcina. Od dzisiaj prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w sobotę nas do nich podwieźć. 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Przy kościele u służby liturgicznej są jeszcze kalendarze ścienne: z Matką Bożą Fatimską i św. O. Pio oraz ze św. Michałem Arch. - po 4 zł; ze św. J.P. II - po 3 zł. Na stoliczku z kalendarzami na zewnątrz kościoła oraz w zakrystii są jeszcze do pobrania kartki na wypominki roczne i listopadowe. Dziś po każdej Mszy Św. i jutro po nabożeństwie różańcowym, młodzież z KSM-u rozprowadza znicze. Prosimy o zainteresowanie.