XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

1. Która modlitwa jest nam bliższa? „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie. Nie kradnę, nikogo nie biję. Chodzę do kościoła, daję na ofiarę”, itp., czy też: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”? Jezus podaje modlitwę celnika jako przykład dla nas, bo któż z nas jest sprawiedliwy przed Bogiem? Na początku każdej Mszy Św. uznajemy naszą słabość i grzeszność, również naszą skłonność do porównywania się i wywyższania. Bóg nie pozostanie obojętny na taką modlitwę. On przynosi pokój i wolność wewnętrzną …

2. Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny. Przychodźmy jak najliczniej na ostatnie już nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu, aby modlić się za misje. Cieszymy się, że będą nam w tym tygodniu towarzyszyć: O. Paweł Gałła, wieloletni misjonarz na Madagaskarze oraz klerycy: Wojciech i Hubert. Na zakończenie ich pobytu u nas, w piątek podczas różańca złożymy ofiary na tacę, jako pomoc w misyjnej posłudze ich Zgromadzenia zakonnego, Księży Werbistów. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w niedziele są o godz. 16.30, a w dni powszednie – o godz. 17.30. Z tym, że w tym tygodniu po różańcu nie będzie Komunii Św. lecz dopiero w czasie Eucharystii, zachęcając do pozostania na Mszę Św.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Wtorek – św. Jana Pawła II, pap.; • Piątek – święto ŚŚ. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakramentem i od godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

5. Przed nabożeństwami różańcowymi prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /z wyjątkiem czwartku/ w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy Narodu Polskiego.

6. We wtorek przypada Święto Szkoły Podstawowej, która nosi imię Jana Pawła II. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. sprawowaną w kościele św. Marcina o godz. 8.30.

7. W niedzielę, 30 października, będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia kościoła św. Marcina. Za tydzień po Komunii Św. będziemy śpiewać dziękczynne Magnificat za łaski, które nasi ojcowie, a teraz my sami i nasze rodziny otrzymaliśmy i otrzymujemy w tej zabytkowej gotyckiej świątyni.

8. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, Tygodniem Modlitw za Zmarłych, I piątkiem oraz Odpustem Parafialnym już na zakończenie tego tygodnia zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. I tak, dzieci prosimy w piątek - od godz. 16.30; młodzież i dorosłych – w sobotę od godz. 16.00 i będzie jeszcze dla dorosłych spowiedź w poniedziałek 31 X od godz. 16.00.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny”… Jest tygodnik „Źródło” i miesięczniki … Dla dzieci „Promyczek Dobra” z różańcem na rękę, „Dominik” z płytą dla klasy II. W zakrystii też są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. Przy kościele u służby liturgicznej można zakupić kalendarze ścienne: z Matką Bożą Fatimską i św. O. Pio oraz ze św. Michałem Arch. - po 4 zł; ze św. Andrzejem Bobolą i św. J.P. II - po 3 zł. Na stoliczku z kalendarzami na zewnątrz kościoła oraz w zakrystii są jeszcze do pobrania kartki na wypominki roczne i listopadowe.

10. Dziś po każdej Mszy Św. i także po nabożeństwach różańcowych w ciągu tygodnia, młodzież z KSM-u rozprowadza w salce koło zakrystii znicze, z których dochód przeznaczony zostanie na działalność KSM-u i „Betanii”. Prosimy o zainteresowanie. Wychodząc z kościoła można dziś zabrać od służby liturgicznej bezpłatną gazetę ewangelizacyjną z serii „dobre nowiny”, która podejmuje tym razem kilka ciekawych tematów, m.in.: o różańcu, jako najpotężniejszej broni przeciwko złu; o św. Ricie – patronce spraw najtrudniejszych; o modlitwie o uzdrowienie; o sportowcach, którym wiara pomaga wygrywać; o cudach za przyczyną św. Matki Teresy i św. Stanisława Papczyńskiego. Zachęcamy do zabrania 1 gazety na dom.