XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

1. Jezus mówił uczniom, „zawsze powinni się modlić i nie ustawać”. Uczy tego również nas. Pan Bóg nie działa jak automatyczna skrzynka życzeń. Warto zadać sobie pytanie, ile jest wiary w naszych modlitwach. Bóg bierze w obronę tych, którzy zwracają się do Niego i powierzają Mu swoje życie. Ale pyta się także o naszą wiarę …

2. Dziś na każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem jest poświęcenie różańców i innych dewocjonaliów.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; • Wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia; • Czwartek – św. Jana Kantego, kapł.; • Piątek – bł. Jakuba Strzemię, bpa; • Sobota – świeto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki katedralnej w Tarnowie.

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakramentem i od godz. 17.30 modlitwa różańcowa przez wstawiennictwo św. O. Pio; po Mszy Św. – ucałowanie jego relikwii; prośby i podziękowania prosimy składać na stoliczku przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego – te intencje będziemy polecać na różańcu.

5. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie są o godz. 17.30 I potem Msza Św., a w niedzielę o godz. 16.30 i zaraz po różańcu jest sprawowana Msza Św. Zachęcamy do licznego udziału, zarówno dzieci, jak i młodzież i dorosłych. Modlitwą różańcową i miłością do Matki Bożej tworzymy najwspanialszą, bo żywą koronę Maryi.

6. Przed nabożeństwami różańcowymi prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /z wyjątkiem czwartku/ w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy Narodu Polskiego.

7. W środę na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. prosimy drugą klasę gimnazjum, a w piątek trzecią klasę. Prosimy także ich rodziców.

8. Najbliższa niedziela będzie Światowym Dniem Misyjnym. Składka na tacę będzie na cele misyjne Kościoła.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny”… Jest tygodnik „Źródło” i miesięczniki … Dla dzieci „Promyczek Dobra” z różańcem na rękę, „Dominik” z płytą dla klasy II. W zakrystii też są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. Przy kościele u służby liturgicznej można zakupić kalendarze ścienne: z Matką Bożą Fatimską i św. O. Pio po 4 zł; ze św. Andrzejem Bobolą po 3 zł.

10. Na stoliczku z kalendarzami są od dzisiaj do pobrania kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy pisać oddzielnie wypominki roczne i listopadowe oraz wyraźnie nazwiska i imiona. Przy wypominkach rocznych prosimy wypisać tylko najbliższą rodzinę, gdyż jest ograniczony czas ich odmawiania. Więcej zmarłych można podać przy wypominkach listopadowych. Dziś po każdej Mszy Św. i także po nabożeństwach różańcowych w ciągu tygodnia, młodzież z KSM-u rozprowadza w salce koło zakrystii znicze, z których dochód przeznaczony zostanie na działalność KSM-u i „Betanii”. Prosimy o zainteresowanie.