XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

1. Pewno nie jest nam obce wołanie z dzisiejszego pierwszego czytania: „Dokądże Panie wzywać Cię będą, a Ty nie wysłuchujesz?”. Może się zniechęcamy, obrażamy na Pana Boga, że nie wypełnia natychmiast naszych próśb i żądań. A przecież jesteśmy sługami nieużytecznymi, którym niekiedy brak wiary w dobroć Boga. Apostołowie proszą Jezusa o przymnożenie wiary. Niech to będzie i nasza modlitwa, kiedy gromadzimy się przy ołtarzu Pana.

2. Dziś przy naszej świątyni zbierane są ofiary dla misji katolickiej w Belgradzie prowadzonej przez ks. Grzegorza, któremu składamy serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone do nas Słowo Boże.

3. Dzisiaj jak nie będzie padał deszcz, wybierzemy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej odmówimy modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Msza Św. będzie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież i dzieci, a kto nie może iść pieszo, niech dojedzie do Groty. Na powrót będzie zamówiony autokar.

4. Parafialny Oddz. Caritas i Szkolne Koło Caritas rozprowadzają  przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiara co najmniej 5 zł. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dożywianie dzieci.

5. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
·        Wtorek – św. Franciszka z Asyżu
·        Środa – św. Faustyny Kowalskiej dziew.
·        Piątek – Najśw. Maryi Panny Różańcowej

6. Zachęcamy do udziału nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, z udzieleniem Komunii Św., a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa także w Eucharystii. Ufamy, że każdego, spośród dzieci, młodzieży i dorosłych stać na to, aby ofiarować Bogu ten czas, uczestnicząc w najwspanialszej i najbardziej owocnej modlitwie, jaką jest Eucharystia.

7. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramenturozpocznie się od godz. 16.00. Po krótkiej modlitwie grupy męskiej Ligii Świętej, a od godz. 17.00 „ czerwony różaniec” prowadzony przez Grupę IX - Św. Katarzyny ze Sieny, zelator p. Joanna Wąs. Po Mszy Św. zmiana tajemnic i ucałowanie relikwii.

8. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusabędzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i na zakończenie nabożeństwa różańcowego; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

9. Spowiedź św. będzie według następującego porządku:
* dla dzieci - w środę od godz. 16.30;
* dla młodzieży - w czwartek od godz. 16.30;
* dla dorosłych - w piątek od godz. 16.30. Bardzo prosimy o trzymanie się tego porządku, gdyż będzie spowiadać w te dni tylko po dwóch kapłanów!

10. W przyszłą niedzielę (9 X) będziemy przeżywać Dzień Papieski Św. Jana Pawła II pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia” ofiarami do puszek wesprzemy  Fundacje „Dzieło nowego Tysiąclecia” która stypendiami wspiera zdolna a ubogą młodzież.

11. W przyszłą  niedzielę 9 października  odbędzie się VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Szanuj, broń, służ każdemu życiu ludzkiemu”,  który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej.  Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na plakatach.

12. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych:
* dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. O godz. 7.00 i 9.00
* dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. O godz. 11.00

13. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy Świętej.

14. Są jeszcze do zabrania plecaki z Światowych Dni Młodzieży w salce przy zakrystii.

15. Organizujemy pielgrzymkę w sobotę – 15 października – w dwa miejsca w Częstochowie: • Na Przeprośną Górkę - na Spotkanie Modlitewne, jak zwykle w trzecią sobotę miesiąca; • Na Jasną Górę - gdzie będzie wtedy Narodowa Modlitwa Pokutna w Roku Miłosierdzia, która rozpocznie się na Wałach Jasnogórskich o godz. 11.00 i potrwa, jak na Przeprośnej Górce, do godzin wieczornych. Wyjazd w obydwa miejsca o godz. 6.00, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Jest tygodnik „Źródło” i miesięczniki, m.in. Misyjne Drogi” i nowy „WPiS”. Dla dzieci „Promyczek Dobra”. Są w zakrystii: ciekawa książka „Ostatnie rozmowy” z Benedyktem XVI /25 zł/ oraz film „Bóg nie umarł 2” /22 zł/. W zakrystii też są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. W zakrystii - jeszcze zapisy na „Kalendarze Rolnika” [po 21 zł]. Przy kościele u służby liturgicznej można zakupić kalendarze ścienne: z „Gościa Niedz.” po 5 zł, z papieżem Franciszkiem po 4 zł oraz drewniane różańce [po 3 zł – większe; po 2 zł – mniejsze].