XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 WRZEŚNIA 2016 R.

1. Może jest w nas takie myślenie: „Gdybym tylko doświadczył cudu albo gdyby w moim życiu wydarzyło się coś niezwykłego, wtedy na pewno bym uwierzył i zmienił swoje życie”. A tymczasem Jezus w dzisiejszej Ewangelii podkreśla: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”. Podczas Eucharystii Bóg do nas mówi przez swoje słowo, przychodzi do nas w Komunii Św. On jest tutaj prawdziwie obecny. Czy wierzysz w to ? …

2. Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji Dniem Modlitw o Trzeźwość. Tę ważną intencję powierzajmy Bożemu Miłosierdziu przez orędownictwo Maryi i Św. Stanisława, Bpa i Męcz.

3. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapł.; • Środa – św. Wacława, męcz.; • Czwartek – święto śś. Arch. Michała, Gabriela i Rafała; • Piątek – św. Hieronima, kapł. I dokt. Kośc.; • Sobota – św. Teresy od Dziec. Jezus, dziew. i dokt. Kośc.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakramentem i od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” jako wynagrodzenie Bogu za grzechy nasze, naszego narodu i świata; do prowadzenia prosimy Gr. VII – Św. Marka, zelator p. Edward Pysno.

6. W piątek od godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka, a po Mszy Św. ucałowanie jego reliwkii.

7. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Najśw. Maryi Panny w pierwszą sobotę miesiąca zacznie się o godz. 17.00 i po modlitwach – Eucharystia. Do prowadzenia różańca prosimy KSM.

8. W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Z racji I soboty nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30 i zaraz potem będzie sprawowana Msza Św. Zachęcamy do licznego udziału, zarówno dzieci, jak i młodzież i dorosłych. Dzieci będą zabierać obrazki przedstawiające ludzi, którzy przez wieki pielgrzymowali na Jasną Górę, a prawdziwą ozdobą Matki Bożej nie są diamenty, lecz ludzie, którzy kochali Maryję. Uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych możemy do nich dołączyć, tworząc żywą koronę Maryi.

9. W niedzielę 2 X, jeśli będzie w miarę dobra pogoda, wyruszy pielgrzymka piesza do Porąbki Uszewskiej. Wyjście o godz. 14.00 od kościoła św. Marcina i po dojściu do Groty Matki Bożej z Lourdes, ok. godz. 17.30 będzie różaniec i potem Msza Św. Na powrót zamówiony jest autokar /koszt 5 zł/. Zachęcamy gorąco do udziału w tej pielgrzymce; prosimy też młodzież do grania i śpiewania podczas drogi i na Mszy Św.

10. Przychodzących wcześniej na nabożeństwa różańcowe prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /z wyjątkiem czwartku i piątku/ w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy narodu polskiego.

11. W przyszłą niedzielę, 2 X, przy pomocy Parafialnego Oddz. Caritas i Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzane przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.

12. Rodziny, które przyjmowały pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, jeśli mają dzieci szkolne lub młodzież, mogą po Mszy Św. dzisiaj podejść do Sali koło zakrystii po pamiątkowy plecak ŚDM. Gdyby miał być niewykorzystany, to nie zabierajmy.

13. Organizujemy pielgrzymkę w sobotę – 15 października – w dwa miejsca w Częstochowie: • Na Przeprośną Górkę - na Spotkanie Modlitewne, jak zwykle w trzecią sobotę miesiąca; • Na Jasną Górę - gdzie będzie wtedy Narodowa Modlitwa Pokutna w Roku Miłosierdzia, która rozpocznie się na Wałach Jasnogórskich o godz. 11.00 i potrwa, jak na Przeprośnej Górce, do godzin wieczornych. Wyjazd w obydwa miejsca o godz. 6.00, koszt 40 zł, zapisy od dzisiaj w zakrystii.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” z dołączoną bezpłatnie płytą z filmem „Bóg nie umarł” … Jest tygodnik „Źródło” i miesięczniki, m.in. Misyjne Drogi” i nowy „WPiS”. Dla dzieci „Promyczek Dobra” z ciekawą grą. Są w zakrystii: ciekawa książka „Ostatnie rozmowy” z Benedyktem XVI /25 zł/ oraz film „Bóg nie umarł 2” /22 zł/. W zakrystii też są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. W zakrystii - jeszcze zapisy na „Kalendarze Rolnika” [po 21 zł]. Przy kościele u służby liturgicznej można zakupić kalendarze ścienne: z „Gościa Niedz.” po 5 zł, z papieżem Franciszkiem po 4 zł oraz drewniane różańce [po 3 zł – większe; po 2 zł – mniejsze].