XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 WRZEŚNIA 2016 R.

1. Stwierdzenie Jezusa z dzisiejszej Ewangeli: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie”, skłania do refleksji, co w moim życiu jest mamoną. Przychodzimy do kościoła na Mszę Św., modlimy się, chcemy służyć Bogu. Czym są jednak zaprzątnięte nasze myśli, ku czemu kierują się nasze serca ? Stojąc przed ołtarzem, możemy oddać Bogu to, co nas od Niego oddziela i jest ważniejsze od naszego Stwórcy, modląc się: Tak, Panie, chcę, abyś to Ty był na pierwszym miejscu w moim życiu …

2. Dzisiejsza niedziela, która jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu, niech jeszcze bardziej zachęca nas do lepszego korzystania z czasopism religijnych, które są rozprowadzane przy kościele; tych, które można kupić w kioskach, np. „Nasz Dziennik”; do słuchania radia diecezjalnego RDN Małopolska, Radia Maryja; oglądania telewizji Trwam oraz programów religijnych w TVP …

3. Dziś przy kościele zbierane są ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. Po zakończonym Tygodniu Wychowania, w trzecim tygodniu września, są Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.

5. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Wtorek – świętych 103 męczenników koreańskich; • Środa – święto św. Mateusza Ap. i Ew.; • Piątek – św. O. Pio.

6. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakramentem i od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, z prośbą o ich ochronę w codziennej walce duchowej.

7. W piątek od godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8. Organizujemy pielgrzymkę w sobotę – 24 września – do Gidle, Częstochowy {sanktuarium Krwi Chrystusa} i Leśniowa; wyjazd o godz. 5.30, koszt 45 zł, zapisy najpóźniej do środy wieczór w zakrystii.

9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy IIa, które przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii Św. w maju 2017 r., będzie w środę w nowym kościele o godz. 17.00.

10. Najbliższa niedziela będzie przezywana w naszej diecezji jako Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu odbywa się pielgrzymka diecezjalna do Szczepanowa jako przebłaganie i wynagrodzenie za grzechy przeciw trzeźwości. Natomiast na Jasnej Górze jest wówczas ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Jest tygodnik „Źródło” i miesięczniki, m.in. Misyjne Drogi” … Dla dzieci „Promyczek Dobra” z ciekawą grą. Są w zakrystii: ciekawa książka „Ostatnie rozmowy” z Benedyktem XVI /25 zł/ oraz film „Bóg nie umarł 2” /22 zł/. W zakrystii też są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. W zakrystii - „Kalendarze Rolnika” po 21 zł. 12. W kinie „Planeta” w Brzesku jest wyświetlany jeszcze do czwartku film pt. „Smoleńsk”. Seanse są o godz. 17.30 i 20.00. Zachęcamy do obejrzenia …