XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 WRZEŚNIA 2016 R.

1. „Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” – mówi do nas Jezus. Warto zadać sobie pytanie: czy chcę być uczniem Jezusa? To musi być moja osobista decyzja. Bóg nas wspiera, umacnia, prowadzi. Daje nam siebie. „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu” – jak powiedział św. Augustyn. Przyjmując Jezusa, dając Mu pierwszeństwo ponad wszystkim innym, porządkujemy nasze życie. I stajemy się uczniami, którzy podążają za swoim Mistrzem …

2. W czwartek, 8 września, będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. W tradycji ludowej jest to święto Matki Bożej Siewnej. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane w nowej świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to zachęcamy do udziału we Mszy Św. Składka na tacę będzie na cele miłosierdzia. Jest to święto patronalne matek i niewiast, dlatego też od poniedziałku wieczór zapraszamy matki i niewiasty naszej parafii na Triduum Modlitw w ich intencji. Msze Św. o godz. 18.00 będą sprawowane w poniedziałek, wtorek i środę, a pół godziny wcześniej prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji matek i niewiast naszej parafii /w środę różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej/. W środę od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla nich, jeśli ktoś nie skorzystał przed I piątkiem miesiąca. Dziękując Matce Bożej za orędownictwo i polecając się Jej dalszej opiece, zapraszamy do licznego udziału w Triduum Modlitw, zarówno same matki i niewiasty, jak też tych wszystkich, którzy chcą ich powierzać Bogu przez ręce Maryi.

3. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakramentem i od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zwłaszcza w int. matek i niewiast, a po Mszy Św. - ucałowanie jego relikwii.

4. Jeszcze dzisiaj do wieczora można w zakrystii zgłaszać się na wyjazd do Podegrodzia k. Nowego Sącza, gdzie dnia 8 września /czwartek/ odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację św. Stanisława Papczyńskiego. Wyjazd będzie o godz. 15.40, koszt 20 zł.

5. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu – zapraszamy: • W środę po nabożeństwie wieczornym – dla Rycerstwa Niepokalanej; • W czwartek o godz. 17.00 – w zakrystii spotkanie dla chłopców z klas trzecich szkoły podstawowej i starszych, którzy chcą zostać ministrantami; • W piątek po nabożeństwie wieczornym – dla Akcji Katolickiej; • Pozostałe grupy – według stałych terminów.

6. Ostatnią niedzielę w czasie urlopu jest z nami Br. Andrzej Boczarski. Serdeczne Bóg zapłać za Jego pomoc w tym czasie: podczas Mszy Św. niedzielnych i w dni powszednie, wspólne pielgrzymowanie piesze i autokarowe, śpiewanie psalmów, itp. … Życzymy Bożego błogosławieństwa na co dzień …

7. Organizujemy jeszcze dwa wyjazdy: • W sobotę – 17 września – na Spotkanie Modlitewne do Przeprośnej Górki w Częstochowie; wyjazd o godz. 6.10 z przystanku przy kościele św. Marcina, powrót ok. godz. 19.00 z Częstochowy; koszt 40 zł, zapisy od dziś w zakrystii; • W niedzielę – 18 września – do Limanowej, na centralną diecezjalną uroczystość Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski w połączeniu z Jubileuszem 50 Rocznicy Koronacji Piety Limanowskiej; wyjazd o godz. 9.15, koszt 15 – 20 zł, zapisy od dziś w zakrystii.

8. Za tydzień, w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych: dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00. Wtedy przypada Odpust w Gosprzydowej.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Dla dzieci z klasy II przygotowującej się do I Komunii Św. – jest miesięcznik „Dominik” z płytą … Są też inne miesięczniki [„Nasza Arka”, „Rycerz Niepokalanej”] … W zakrystii są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/.