XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 SIERPIEŃ 2016 R.

1. Jezus naucza nas, żeby nie zajmować pierwszego miejsca. Zachęca, by nie robić czegoś po to, aby uzyskać czyjąś wdzięczność. Nie jest łatwa dzisiejsza Ewangelia. Któż nie chciałby być chwalony, doceniony lub choćby zauważony ? Jezus nie tylko daje nam wskazówki, ale również przykład. Oto On, Bóg, Stwórca wszystkich i wszystkiego, podczas Eucharystii przychodzi do nas na ołtarz w kawałku chleba. Tak niepozorny, tak cichy, że można Go nie zauważyć i wyjść po Mszy Św. z kościoła z poczuciem spełnionego obowiązku, ale bez spotkania z Nim. Jezus kocha nas najczystszą miłością i tego nas też uczy …

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; • Czwartek – bł. Bronisławy, dziew.; • Sobota – św. Grzegorza Wlk., papieża i dokt. Kośc.

3. W czwartek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze Św. z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym będą sprawowane w kościele św. Marcina: • Dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej - o godz. 8.00; • Dla Gimnazjum – o godz. 9.00. Do udziału we Mszy Św. , oprócz dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, dzieci i młodzieży, zapraszamy też rodziców. Natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych niech uczestniczy w Eucharystii w kościele, gdzie dana szkoła jest położona w obrębie parafii.

4. Dnia 1 września przypada kolejna Rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za Ojczyznę, prosząc, aby ofiara życia tych, którzy polegli w Jej obronie, przyniosła rozwój, pomyślność i Boże błogosławieństwo na obecny i przyszły czas. W dniu 1 września przypada też z ustanowienia papieża Franciszka Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

5. W tym tygodniu przypadają: • I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, w czasie której najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej; potem modlitwa w ciszy i od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy narodu polskiego oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę VI – Św. Józefa , której zelatorem jest p. Maria Musiał; po Mszy Św. zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; • I piątek – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele Św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy misjonarzy; • I sobota – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się modlitwa różańcową o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy Akcję Katolicką.

6. Spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego oraz na I piątek i I sobotę miesiąca, będzie w innym niż zwykle porządku: {!!!} • Dla dzieci – we wtorek – od godz. 16.30; • Dla młodzieży – w środę – od godz. 16.30; • Dla dorosłych – w piątek – od godz. 16.30.

7. Za tydzień w niedzielę Msz Św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina.

8. Jeszcze dziś przy kościele są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ograniczenia handlu w niedziele, aby umożliwić tysiącom ekspedientek przeżycie niedzieli w gronie rodziny. Do podpisu potrzebny jest numer pesel. Zachęcamy do poparcia tego obywatelskiego projektu.

9. W sobotę, 3 września, od godz. 10.00, od kościoła św. Marcina, wyjedziemy z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku. Prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii i nas w sobotę do nich podwieźć.

10. Od dzisiaj można w zakrystii zgłaszać się na wyjazd do Podegrodzia k. Nowego Sącza, gdzie dnia 8 września /czwartek/ odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację św. Stanisława Papczyńskiego. Wyjazd będzie o godz. 15.40, koszt 20 zł. Zachęcamy ….

11. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu – zapraszamy: • W środę po nabożeństwie wieczornym – krótkie spotkanie Rady Parafialnej; • W piątek o godz. 17.00 – DSM i dziewczęta, które pragną do nich należeć i m.in. śpiewać w niedziele podczas Mszy Św. o godz. 11.00; • Też w piątek o godz. 19.30 w Betanii – KSM i młodzież, która chce się włączyć do tej grupy; • W sobotę o godz. 8.00 – lektorzy; • W sobotę o godz. 9.00 – ministranci.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Są też miesięczniki … W zakrystii są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. Są jeszcze albumy o ŚDM Kraków 2016 po 25 zł / przy kościele/ …