XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 SIERPIEŃ 2016 R.

1. Ktoś zapytał Jezusa: „Czy tylko nieliczni będą zbawieni?”. Można iść dalej i zapytać Jezusa, czy ja i moi bliscy będziemy zbawieni. Przecież chodzimy do kościoła, przyjmujemy kolędę i czasem się modlimy. Ale Jezus nie daje bezpośredniej odpowiedzi. Mówi, że do królestwa Bożego nie wejdą osoby dopuszczające się niesprawiedliwości. Podczas Eucharystii prosimy, by nasze życie było zgodne z Bożym zamysłem, abyśmy na końcu czasów nie usłyszeli: „Nie wiem, skąd jesteście”.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Poniedziałek – NMP Królowej; • Środa – św. Bartłomieja, Ap.; • Sobota – św. Moniki.

3. Natomiast w piątek, 26 sierpnia, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. będą sprawowane w nowym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcamy, aby w miarę możliwości uczestniczyć w Eucharystii, dziękując Pani Jasnogórskiej za Jej przemożną opiekę nad nami i polecając się Jej dalszemu orędownictwu. Tym bardziej, że w Roku Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski po Mszy Św. porannej i wieczornej będzie Akt Zawierzenia naszej parafii Matce Bożej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Autokar na wejście Pieszej Pielgrzymki, w czwartek, 25 sierpnia, wyjedzie o godz. 6.30 od kościoła św. Marcina; koszt 35 zł, a dla wracających – 30 zł. Jest już pełna lista osób. Jeśli jednak byliby chętni jeszcze na drugi autokar, to bardzo prosimy, najlepiej dziś do wieczora zgłosić się w zakrystii. Jeśliby ktoś w ostatniej chwili zrezygnował, to prosimy dać znać.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy narodu polskiego. Do prowadzenia prosimy Grupę VIII – Św. Stefana, której zelatorem jest p. Czesława Kałuża.

6. W piątek od godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. Jeszcze za tydzień w niedzielę wszystkie Msze Św. będą w nowym kościele ! Potem powinny już zakończyć się badania konserwatorskie i architektoniczne.

8. Dziś przy kościele są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ograniczenia handlu w niedziele, aby umożliwić tysiącom ekspedientek przeżycie niedzieli w gronie rodziny. Do podpisu potrzebny jest numer pesel. Zachęcamy do poparcia tego obywatelskiego projektu.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Są też miesięczniki … W zakrystii są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. Są jeszcze albumy o ŚDM Kraków 2016 po 25 zł / przy kościele/ …