XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 SIERPIEŃ 2016 R.

1. Uczestniczymy we Mszy Św., słuchamy słowa Bożego, przyjmujemy Komunię Św. Następnie wychodzimy z kościoła z pokojem w sercu albo z poczuciem spełnionego obowiązku, czy też ze znudzeniem. Tymczasem Jezus mówi dziś do nas: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. Tutaj chodzi o nasze życie. Jezus wyraźnie stwierdza, że przynosi rozłam. Czasem musi nastąpić jakieś pęknięcie w naszym życiu, coś się musi zawalić, abyśmy mogli przyjąć dar zbawienia, prawdziwą miłość. Bo przecież po to przychodzimy tu, przed ołtarz, biorąc udział we Mszy Świętej . . .

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych …

3. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedzielę, z tym, że Msza Św. o godz. 7.00 będzie także w nowym kościele, ze względu na badania architektoniczne, które jeszcze potrwają przynajmniej kilka dni w kościele św. Marcina. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie wiązanek ziół i kwiatów, a o godz. 11.00 także wieńca żniwnego. Składka na tacę jest na cele miłosierdzia. Jutro w Biesiadkach odbywają się Dożynki Gminne.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Środa – św. Jacka, kapł.; • Sobota – św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.

5. W środę, 17 sierpnia, wyrusza z Tarnowa 34 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą Św. na placu katedralnym o godz. 6.30 /transmisja w radio RDN Małopolska – jak i cała pielgrzymka/. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla Grupy 8 „Św. Stanisława” będzie jutro w Auli Chrystusa Króla /pod kościołem Św. Jakuba w Brzesku/ o godz. 17.00. Organizujemy autokar na wejście Pieszej Pielgrzymki, czyli w czwartek, 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00 od kościoła św. Marcina; koszt 35 zł, a dla wracających – 30 zł. Zapisy od dziś.

6. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawien. św. O. Pio., zakończone błogosławieństwem na sposób lurdzki; po Mszy Św. ucałowanie relikwii; prośby i podziękowania prosimy składać przy głównym ołtarzu, aby w tych intencjach modlić się wspólnie na różańcu.

7. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie złączone z modlitwą przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózka, której będziemy polecać dzieci i młodzież naszej parafii; po Mszy Św. będzie ucałowanie jej relikwii.

8. Do jutra wieczór trwają w zakrystii zapisy na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej, która jest w piątek, 19 sierpnia, wyjazd od nas o godz. 4.10, a powrót przed północą, koszt 20 zł. Także do jutra wieczór zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, do Sanktuarium Krwi Chrystusa, która jest w sobotę, 20 sierpnia; wyjazd o godz. 5.30. W sobotę, 20 sierpnia, jest również wyjazd na Spotkanie Modlitewne w Przeprośnej Górce w Częstochowie. Wyjazd z przystanku przy kościele św. Marcina o godz. 6.10, a wyjazd z Przeprośnej Górki ok. godz. 19.00; koszt 40 zł. Zapisy też do jutra wieczór w zakrystii.

9. W najbliższą niedzielę, trzecią w sierpniu, w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy naszej nowej świątyni. Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów oraz cmentarza. Jeszcze za tydzień w niedzielę wszystkie Msze Św. będą w nowym kościele !

10. Za tydzień przy kościele będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ograniczenia handlu w niedziele, aby umożliwić tysiącom ekspedientek przeżycie niedzieli w gronie rodziny. Do podpisu potrzebny jest numer pesel.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Są też miesięczniki … W zakrystii są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu i całe Biblie z kolorowymi zdjęciami z Ziemi Świętej /po 70 zł/. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. Piękne albumy o ŚDM Kraków 2016 po 25 zł są przy kościele …

+++

  Prowadzenie modlitwy różańcowej
       w niedziele i święta
          o godz. 8.30:
  
15 VIII  - Róża Św. Agnieszki;
21 VIII  - Róża Św. Rozalii;
28 VIII  - Róża Św. Jadwigi Śl.;
 4 IX   - Róża Św. Szymona z Lipnicy;
 8 IX   - Róża Św. Marii Magdaleny
11 IX   - Św. Faustyny.