XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 LIPCA 2016 R.

1. Proście, szukajcie, kołaczcie – tak, wiemy, że tak powinniśmy robić. Ale kiedy nic się nie zmienia, to trudno czekać, a cierpliwość powoli się wyczerpuje. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że „kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. Uczy nas też, żeby modląc się, zwracać się do Boga: „Ojcze”. Ojciec nie pozostanie przecież obojętny na wołanie swoich dzieci, tym bardziej, kiedy proszą o Ducha Świętego.

2. Dziś na zakończenie Mszy Św. jest odmawiana modlitwa poświęcenia pojazdów mechanicznych, a po Mszy Św. będzie ich pokropienie wodą święconą na parkingu. Przy kościele są zbierane ofiary do puszek jako dziękczynienie za szczęśliwie przejechane kilometry, które są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: • Poniedziałek – św. Jakuba Ap, patrona pielgrzymów i miasta Brzeska; {w Brzesku jest Odpust – Suma o godz. 18.00}, • Wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; • Czwartek – św. Charbela, kapł.; • Piątek – św. Marty.

4. W środę, 27 lipca, będziemy przeżywać Rocznicę Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. W dziękczynieniu Bogu za Jego hojne Miłosierdzie zapraszamy na chwile Adoracji Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 15.00 z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego prowadzonym przez kapłana, a potem modlitwa w ciszy; o godz. 16.00 – Koronka do Najdroższej Krwi Chrystusa [prosimy Grupy „czerwonego różańca”] i modlitwa w ciszy; o godz. – Różaniec {prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Róże Żywego Różańca} i modlitwa w ciszy; o godz. 18.00 Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i Msza Św. Dorosłych, młodzież i dzieci prosimy na chwile adoracji w dogodnym czasie. Ważne jest, aby ofiarować trochę czasu na modlitwę do Miłosierdzia Bożego, aby umieć dziękować za otrzymane łaski i ufnie prosić.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, prosząc o ich codzienną ochronę przed działaniem złego ducha.

6. W piątek od godz. 17.40 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy za wstawien. Św. Stanisława Kazimierczyka i po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

7. Do końca lipca trwają w parafii zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

8. Od dzisiaj są w zakrystii do zabrania bezpłatne wejściówki na Campus Misericordiae na 30 – 31 lipca, na Mszę Św. z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. Wejściówek jest trochę więcej niż było zapisanych osób. Dojazd najlepiej pociągiem do stacji Węgrzce Wlk. Wraz z biletem można zabrać jedną na dom mapę przygotowaną na ŚDM.

9. Od jutra zaczyna się przyjazd pielgrzymów do rejonu krakowskiego, który obejmuje też naszą parafię. Jutro do nas przyjedzie tylko 1 Polka, we wtorek – 47 osób ze Szwajcarii, a 580 osób dopiero w piątek. Mamy kilka narodowości: Polaków jest 107; a tak to są jeszcze: Włosi, Hiszpanie, Serbowie, Ukraińcy i z Kosowa. Nie znamy ich dokładnych godzin przyjazdu, więc będziemy informować w trakcie tygodnia … U nas w kościele Polacy będą mieć katechezy do południa w środę i piątek i może też w czwartek. Zachęcamy do udziału w katechezach naszą młodzież, jak też dorosłych – od godz. 9.00. Prosimy o kontakt z nami kogoś, kto zna jęz. włoski i hiszpański.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest „Gość Niedzielny” … Są miesięczniki: „Nowy List”, „Biblia krok po kroku”, „Kościół nad Uszwicą” …, a dla dzieci wakacyjny „Promyczek Dobra”. Są do zabrania bezpłatne gazety „Na fali”. W zakrystii są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … są Pisma Św. Nowego Testamentu; także płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Jest także nowa książka organisty z Dębicy pt. „Prawda mile niewidziana” /25 zł/. Młodzież rozprowadza przy kościele wykonane przez siebie Anioły, z których dochód jest przeznaczony na koszty związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Są także koszulki białe z logo ŚDM po 20 zł.