XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 03 LIPCA 2016 R.

1. Radujmy się, bo bliskie jest królestwo Boże. Radujmy się, bo Bóg jest z nami i nie musimy się niczego lękać. Radujmy się, bo nasze imiona zapisane są w niebie. Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości i wychwalania Boga za Jego dzieła. W Ewangelii słyszymy o siedemdziesięciu dwóch, którzy wrócili z radością, choć Jezus posłał ich jak owce między wilki. Wszelkie niepokoje i trudności możemy oddać Panu podczas Eucharystii i radować się Jego bliską obecnością.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
• Środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.;
• Piątek – św. Jana z Dukli, kapł.

3. W I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.15, w czasie której najpierw wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 wspólnie odmawiany „czerwony różaniec”w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy świata oraz o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę IV – Św. Franciszka Ksawerego , zelator – pani Władysława Bugajska; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: • Dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; • Dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

5. Kilka uwag na temat naszego cmentarza parafialnego: klucze do bram cmentarza są tylko na plebanii. Nie może być tak, że zamawiając jakieś firmy do prac przy grobach, nie ma potem zostawionego porządku, np. przy zmianie nagrobka, części starego trzeba zabrać ze sobą, a nie zostawiać na cmentarzu, ani przy kontenerze na śmieci. Jeśli chodzi o piwniczki to są one wykonywane tylko na zlecenia parafii, teraz zajmuje się nimi nie „Tadmar” /bo zrezygnował/ lecz „Karawan” z Jadownik. Trudno paniom, które zajmują się porządkiem na cmentarzu kosić trawę między grobami, dlatego prosimy, aby każdy wokół grobu swoich bliskich dbał o wyrwanie czy wycięcie trawy … prosimy o dostosowanie się do tych wymagań, bo to nie jest teren prywatny tylko nasz parafialny cmentarz, więc wszyscy troszczmy się o porządek.

6. Od dzisiaj są w zakrystii zapisy na wyjazd na otwarte Spotkanie Modlitewne do Przeprośnej Górki w Częstochowie, które będzie w sobotę, 16 lipca. Wyjazd o godz. 6.15 z parkingu przy kościele św. Marcina, a wyjazd powrotny z Przeprośnej Górki ok. godz. 19.00; koszt 40 zł. Spotkanie odbywa się w otwartym terenie, dlatego trzeba zabrać: składane krzesełko, coś na deszcz i słońce, coś do jedzenia i picia …

7. Dzisiaj służba liturgiczna przy wyjściu z kościoła rozdaje książeczki pt. „Ambasador Polskości” przygotowane dla Gospodarzy, którzy będą podejmować młodzież na nocleg w czasie ŚDM. Bardzo prosimy, aby jedną taką książeczkę na dom zabrać i ją przeglądnąć, bo oprócz wielu ciekawych wiadomości o naszej Ojczyźnie, o jej dziejach, o Polsce i Polakach, zawiera też kilka praktycznych uwag na temat spotkań z przyjmowaną na noclegi młodzieżą.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Jest początek miesiąca, więc są nowe miesięczniki, jak np. „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Arka”, „WPiS”, a dla dzieci wakacyjny „Promyczek Dobra” z ciekawym dodatkiem w środku. Ponadto są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … W zakrystii są: Pisma Św. Nowego Testamentu; także płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Jest także nowa książka organisty z Dębicy, pięknie wydana, z ciekawymi utworami, pt. „Prawda mile niewidziana”, po 25 zł. Prosimy o zainteresowanie się …