XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 CZERWCA 2016 R.

1. Pan Jezus mówi: „Pójdź za Mną”. Te słowa kieruje do konkretnego człowieka i odpowiedź każdego z nas może być inna, tak jak różni jesteśmy my i nasze życiowe powołania. Jednak wspólnym mianownikiem powinien być radykalizm odpowiedzi na Boże wezwanie. Nie może być ona połowiczna. Pójście za Jezusem daje wolność, nawet jeśli ten krok jest trudny i wymaga od nas wyrzeczeń. Jaka będzie nasza odpowiedź na wezwanie Jezusa? … Bóg nie zostawia nas samych. Umacnia nas podczas Eucharystii swoim Słowem i Ciałem.

2. W najbliższą środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina – o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 10.00 i 18.00. W tym dniu szczególnie modlimy się za Papieża Franciszka, a spośród solenizantów polecamy naszego wikariusza - Ks. Piotra. Składka na tacę jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Św. Zachęcamy do udziału we Mszy Św.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze obchodzić: • Poniedziałek – NMP Nieustającej Pomocy; • Wtorek – św. Ireneusza, bpa i męcz. ; • Sobota – święto NMP Tuchowskiej.

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 wspólnie odmawiany „czerwony różaniec” w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy świata. Do prowadzenia prosimy Grupę III – Św. Marcina, zelator – pani Katarzyna Gnyla.

5. Miesiąc lipiec, który jest poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa, rozpoczyna się od I piątku. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa będzie po Mszy Św. sprawowanej o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni. Składka na tacę będzie jako nasza pomoc dla misjonarzy.

6. I Sobota – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy Rycerstwo Niepokalanej /rozważania w zakrystii/. Około godz. 18.00 będzie Msza Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Spowiedź dla dzieci i młodzieży była na zakończenie roku szkolnego, więc w tym tygodniu jeden spowiednik będzie w konfesjonale we czwartek podczas adoracji, a dwóch kapłanów będzie Spowiadać w piątek od godz. 16.3o.

8. Wyjazd do osób chorych i starszych wiekiem z naszej parafii z posługą sakramentalną będzie w sobotę, 2 lipca, od kościoła Św. Marcina, od godz. 9.00. Od dzisiaj prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii, a nas w sobotę do nich podwieźć.

9. W najbliższą niedzielę, pierwszą w lipcu, składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

10. W dalszym ciągu prosimy jeszcze o zgłaszanie do zakrystii, jeśli ktoś przyjmując młodzież na noclegi podczas Światowych Dni Młodzieży nie ma możliwości częstować ich śniadaniem.

11. W niedzielę, 3 lipca, będzie Odpust parafialny ku czci św. Prokopa opata w Jadownikach.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Ponadto są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … W zakrystii są: Pisma Św. Nowego Testamentu; także płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Jest także nowa książka organisty z Dębicy, pięknie wydana, z ciekawymi utworami, pt. „Prawda mile niewidziana”, po 25 zł. Prosimy o zainteresowanie się …