XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 CZERWCA 2016 R.

1. „A wy za kogo Mnie uważacie?” – pyta Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Nie jest to pytanie o wyuczoną formułkę czy pogląd otoczenia na osobę Chrystusa. To jest pytanie skierowane do każdego z nas: kim właściwie jest Jezus dla mnie, dla ciebie? Pan Jezus mówi dalej: „Jeśli kto chce pójść za Mną”. Jeśli chcesz. To musi być twoja decyzja, w dodatku podejmowana każdego dnia na nowo. Niech udział w Eucharystii wzmacnia nasze pragnienie Boga.

2. W liturgii obecnego tygodnia obchodzimy: • Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak..; • Piątek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

3. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich z prośbą o ochronę Ojczyzny i naszych rodzin przed działaniem złego ducha.

4. Spotkanie dla Parafialnego Oddz. Caritas będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

5. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Msze Św. dziękczynno – błagalne będą sprawowane w kościele św. Marcina: • dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej o godz. 8.00; • dla Gimnazjum o godz. 9.00. Zapraszamy nie tylko młodzież i dzieci, ale też nauczycieli i wychowawców oraz rodziców. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych bierze udział we Mszy Św. w kościele, który jest w obszarze, gdzie znajduje się szkoła. Zwracamy na to uwagę samej młodzieży, jak też ich rodzicom.

6. Aby z Bogiem w sercu zakończyć rok szkolny i rozpocząć wakacje, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. I tak spowiedź św. będzie: • dla dzieci – w środę od godz. 16.30; • dla młodzieży – w czwartek od godz. 16.30. Potem spowiedź będzie tylko w I piątek lipca.

7. W najbliższy piątek od godz. 17.40 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i za wstawien. Św. Stanisława Kazimierczyka. Po Mszy Św. – ucałowanie relikwii. W piątek z racji uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Ponadto są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … W zakrystii są: Pisma Św. Nowego Testamentu; także płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Prosimy o zainteresowanie się …