XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12. CZERWCA 2016

1. Jezus w dzisiejszej Ewangelii publicznie odpuszcza grzechy kobiecie. Wzbudza to oburzenie u faryzeusza. Nie jest istotne, czy ktoś jest prezesem banku, osobą duchowną, nauczycielem, sprzedawcą czy sprzątaczką. Każdy z nas grzeszy, a grzechy oddalają nas od Boga. Pan Jezus tłumaczy, że liczne grzechy tej kobiety zostały odpuszczone, gdyż bardzo Go umiłowała. Kiedy powierzamy Panu nasze grzechy z ufnością w Jego miłosierdzie, Jezus także do nas mówi: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych … Przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W liturgii obecnego tygodnia wspominamy: • Poniedziałek – św. Antoniego z Padwy; • Wtorek – św. Michała Kozala, bpa i męcz.; • Środa – bł. Jolanty, zak.; • Piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.; • Sobota – św. Barnaby, Apostoła.

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio, a po Mszy Św. namaszczenie balsamem miłosierdzia i ucałowanie relikwii. Prośby i podziękowania prosimy składać przed ołtarzem …

5. Spotkanie dla rodzin, które przyjmują młodzież na noclegi podczas ŚDM w Krakowie będzie w środę w kościele po nabożeństwie wieczornym. Mamy nadzieję, że prawie wszystkie nasze rodziny będą częstować młodzież śniadaniem. Gdyby jednak ktoś nie miał takiej możliwości, to prosimy o zgłoszenie w środę na karteczce ile osób nie otrzyma śniadań. Ich musimy dołączyć w szkole do wspólnych śniadań …

6. W środę przypada 4 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża – pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

7. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

8. Dziś wybieramy się na coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej. Wyjście o godz. 15.00 od kościoła św. Marcina i po dojściu do Gosprzydowej, ok. godz. 16.00 będzie sprawowana Msza Św. i potem dla chętnych powrót także pieszo. Zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Prosimy młodzież do grania i śpiewania … Wyjątkowo u nas w kościele nie będzie dziś Mszy Św. o godz. 17.00. Zapraszamy do Gosprzydowej na godz. 16.00.

9. W sobotę 18 czerwca jest wyjazd na Otwarte Spotkanie Modlitewne w sanktuarium św. o. Pio Na Przeprośnej Górce w Częstochowie. W programie: Msza Św., adoracja Najśw. Sakr., modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie, o dary Ducha Świętego i świadectwa otrzymanych łask. Spotkanie Modlitewne, które gromadzi tysiące ludzi, odbywa się w otwartym terenie przy sanktuarium, trzeba więc zabrać: coś na słońce, coś na deszcz, coś do jedzenia i picia oraz krzesełko do siedzenia. Wyjazd o godz. 6.10 od kościoła św. Marcina, wyjazd z Przeprośnej Górki ok. godz. 19.00, koszt ok. 40 zł. Zapisy w zakrystii jeszcze przez dzień dzisiejszy.

10. W niedzielę 19 czerwca przypada Diecezjalne Święto Rodziny. W Starym Sączu przy ołtarzu papieskim będzie sprawowana Msza Św. o godz. 11.00, a później będzie festyn dla rodzin. Nasza parafia organizuje autokar dla przedstawicieli rodzin dekanatu brzeskiego. Dla nas przypada dobrze ponad 10 miejsc. Może wśród uczestników z naszej parafii będą małżonkowie obchodzący w tym roku jubileusz lub okrągłą rocznicę ślubu ? Wyjazd z przystanku przy Remizie o godz. 9.00, wyjazd ze Starego Sącza ok. godz. 15.00. Zapisy w zakrystii najlepiej dzisiaj, a najpóźniej do czwartku, 16 czerwca. Dzieci do końca szkoły podstawowej jadą za połowę ceny.

11. W najbliższy piątek od godz. 17.40 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i za wstawien. Bł. Karoliny Kózkówny, w int. dzieci i młodzieży naszej parafii. Po Mszy Św. – ucałowanie relikwii.

12. Jutro – 13 czerwca, będzie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20.00, a potem różańcowa procesja fatimska. Do prowadzenia różańca prosimy IV i III Grupę „Czerwonego Różańca”, którzy też niosą figurę Maryi Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca; przy II – kobiety; przy III – mężczyźni, a przy czwartym – młodzież. Prosimy przynieść lampiony lub świece.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Ponadto są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … W zakrystii są: Pisma Św. Nowego Testamentu; także płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Prosimy o zainteresowanie się …