X NIEDZIELA ZWYKŁA - 05 CZERWCA 2016 R.

1. Jezus przechodzi obok ludzi niosących zmarłego młodego mężczyznę. Wskrzesza go, litując się nad jego matką. Również między nami przechodzi Jezus i zwraca się do każdego z nas: „Tobie mówię, wstań!” Wstań – to znaczy porzuć swój grzech, ciemność, w której trwasz niczym umarły. To Bóg jest naszą pomocą, zbawieniem, światłem, pocieszeniem. Z wdzięcznością wyśpiewajmy to dziś w psalmie, słowami: „Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś” …

2. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie i udział w uroczystości Bożego Ciała i całej oktawie: za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańcom Górki, Pustego, Działek i Centrum oraz Drogi do Chronowa; Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, OSP z Gnojnika, noszącym baldachim, feretrony, chorągwie i sztandary; dzieciom I – Komunijnym; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym; panu Kościelnemu i Organiście; pani sprzątającej obydwa kościoły; panu Michałowi Seremakowi za zastępstwo Organisty podczas jego wyjazdu na Rekolekcje; szafarzom Komunii Św. za pomoc, a także Tym, którzy przez udział w procesjach dawali świadectwo swej wiary i miłości do Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. Za to dobro niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi, Pani fatimskiej będą nagrodą w codziennym życiu.

3. W liturgii obecnego tygodnia wspominamy: • Środa – św. Jadwigi Królowej; • Piątek – bł. Bogumiła, bpa; • Sobota – św. Barnaby, Apostoła.

4. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw okazja do modlitwy przed Panem Jezusem w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

5. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w środę po nabożeństwie wieczornym, zaś Akcję Katolicką – w piątek.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę klasy II z rodzicami w najbliższą sobotę do Zakopanego, Ludźmierza i Pasierbca. Wyjazd o godz. 6.30 od kościoła św. Marcina, powrót ok. godz. 20.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do skorzystania …

7. W najbliższą niedzielę wybieramy się z coroczną pielgrzymką do Gosprzydowej. Wyjście o godz. 15.00 od kościoła św. Marcina i po dojściu do Gosprzydowej, ok. godz. 16.00 będzie sprawowana Msza Św. i potem dla chętnych powrót także pieszo. Zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Prosimy młodzież do grania i śpiewania … Wyjątkowo za tydzień u nas w kościele nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00 – zapraszamy do Gosprzydowej na godz. 16.00. Tam będzie odprawiona też intencja zamówiona tutaj na Mszę Św. popołudniową.

8. W sobotę 18 czerwca jest wyjazd na Otwarte Spotkanie Modlitewne w sanktuarium św. o. Pio Na Przeprośnej Górce w Częstochowie. W programie: Msza Św., adoracja Najśw. Sakr., modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie, o dary Ducha Świętego i świadectwa otrzymanych łask. Spotkanie Modlitewne, które gromadzi tysiące ludzi, odbywa się w otwartym terenie przy sanktuarium, trzeba więc zabrać: coś na słońce, coś na deszcz, coś do jedzenia i picia oraz krzesełko do siedzenia. Wyjazd o godz. 6.10 od kościoła św. Marcina, wyjazd z Przeprośnej Górki ok. godz. 19.00, koszt ok. 40 zł. Autokar wyjeżdża ze Złotej i potem zabiera chętnych z kilku pobliskich miejscowości. Zapisy w zakrystii do niedzieli 12 czerwca.

9. W niedzielę 19 czerwca przypada Diecezjalne Święto Rodziny. W Starym Sączu przy ołtarzu papieskim będzie sprawowana Msza Św. o godz. 11.00, a później będzie festyn dla rodzin. Nasza parafia organizuje autokar dla przedstawicieli rodzin dekanatu brzeskiego. Dla nas przypada przynajmniej 10 miejsc. Może wśród uczestników z naszej parafii będą małżonkowie obchodzący w tym roku jubileusz lub okrągłą rocznicę ślubu ? Wyjazd z przystanku przy Remizie o godz. 9.00, wyjazd ze Starego Sącza ok. godz. 15.00. Zapisy w zakrystii do niedzieli 12 czerwca.

10. W najbliższą niedzielę będzie przy kościele zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Będzie też zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00, a dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. o godz. 11.00.

11. Mając już poświęcony ołtarz Bożego Miłosierdzia będziemy w piątki od godz. 17.40 odprawiać nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i zachęcamy też do modlitwy przed Jezusem Miłosiernym.

12. Coroczne Czuwanie dla czcicieli O. Pio będzie w Krakowie – Łagiewnikach w sobotę, 11 czerwca. Będą obecne relikwie Apostołów Miłosierdzia: św. o. Pio i św. Leopolda Mandicia. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, Eucharystia o godz. 24.00, a zakończenie o godz. 5.00. Cały program podany jest na plakacie przy nowym kościele. Chętnych zapraszamy do udziału w tym Czuwaniu.

13. W poniedziałek – 13 czerwca, będzie kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20.00, a potem różańcowa procesja fatimska. Do prowadzenia różańca prosimy IV i III Grupę „Czerwonego Różańca” /rozważania w zakrystii/.

14. W najbliższy czwartek Caritas Diecezji Tarnowskiej ma dostarczyć jeszcze raz jabłka, które będą przywiezione na parking przy nowym kościele ok. godz. 12.00. Zapraszamy chętnych …

15. Jak tydzień temu Ks. Bronisław apelował o gościnne przyjęcie młodzieży na nocleg podczas ŚDM w Krakowie, tak dziś ponawiamy nasz gorący apel. Brakuje jeszcze noclegu dla ok. 170 osób. Nawet przy braku wody 2 lub 3 osoby można przyjąć. Młodzież polsko-języczna, a ponadto drugiego takiego wydarzenia za naszego życia już nie będzie. Okażmy gościnność i otwórzmy nasze serca i domy – nie chodzi o wygody lecz kawałek miejsca do spania i wody do umycia, ewentualnie śniadania w ciągu tygodnia. Na stoliku z gazetami są jeszcze deklaracje do przyjęcia młodych na noclegi, więc prosimy o ich zabranie, jeśli ktoś jeszcze się zdecyduje. Jest to nasza gorąca prośba.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Ponadto są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … W zakrystii są: Pisma Św. Nowego Testamentu; film pt. „Bernadetta – Cud w Lourdes”; płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Prosimy o zainteresowanie się …