IXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 MAJA 2016 R.

1. Boża Opatrzność chce prowadzić nas drogami, które faktycznie są Jej drogami, a nie naszymi, tak często pokrętnymi, prowadzącymi w nieznane. Trzeba wiele odwagi, aby na te „opatrznościowe drogi” wchodzić i nimi wędrować. Na takiej drodze właśnie spotkał się Jezus z setnikiem. Spotkanie to zrodziło piękne owoce: uzdrowienie sługi setnika, radość Jezusa zadziwionego jego wiarą, piękne świadectwo dla nas, że wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy – a wierzyć może każdy. Modląc się przed Komunią Św.: „Panie, nie jestem godzien …” – wypowiedzmy te słowa z wiarą w moc Jezusa.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.00, a w dni powszednie do czwartku: po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do licznego udziału w procesjach wraz z dziećmi i młodzieżą. Zasada jest przykra, ale trafna: jeśli ktoś nie oddaje czci żywemu Bogu obecnemu w Najśw. Sakramencie to niestety czci bożki tego świata, jak komputer, telewizja, wygoda, lenistwo czy tym podobne.

3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zarówno po Mszy Św. porannej jak i wieczornej, będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

4. We wtorek kończą się nabożeństwa majowe, które są jeszcze dziś o godz. 16.30 i w dwa najbliższe dni przed procesją. Ostatniego maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. We wtorek o godz. 19.30 przed budynkiem Rehabilitacji w Gnojniku młodzież poprowadzi nabożeństwo majowe.

5. W obecnym tygodniu przypadają: • I czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, w czasie której najpierw będzie wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy i od godz. 17.30 „czerwony różaniec”, do prowadzenia którego prosimy Grupę II – Św. Marii de Mattias, zelator – pani Jadwiga Lasota; po Mszy Św. i procesji będzie też zmiana tajemnic „czerwonego różańca” i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; • I piątek - to zarazem uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego; mimo zakończonej oktawy Bożego Ciała jeszcze w ten dzień idziemy w procesji eucharystycznej i po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; składka na tacę jest naszą pomocą dla misjonarzy; z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; cały miesiąc czerwiec poświęcony jest Najśw. Sercu Pana Jezusa. • I sobota – to też wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; Msza Św. o godz. 7.00 już w nowej świątyni, a nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy I i II Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

6. W ciągu tego tygodnia w środę – 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka.

7. Spowiedź Św. przed I piątkiem i I sobotą czerwca będzie: • Dla dzieci – w środę od godz. 16.30; • Dla młodzieży – we czwartek od godz. 16.30; • Dla dorosłych – w piątek od godz. 16.30.

8. Zwracamy uwagę na skromny i godny strój do kościoła podczas miesięcy letnich. Klęczniki wystawione przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia są do wykorzystania dla modlitwy przed lub po Mszy Św. Jezusowi Miłosiernemu powierzajmy z ufnością nasze życiowe sprawy, prośby i dziękczynienia. W czasie liturgii przypominamy o wyraźnym ukłonie głowy: w czasie „Chwała na wysokości” – dwa razy na słowa: „Jezu Chryste”; w czasie „Wierzę w jednego Boga” – na słowa: „przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem”. Takie gesty należą do piękna liturgii świadomie przeżywanej i są znakiem czci wobec Bożych tajemnic. Zwróćmy na to uwagę.

9. Najbliższa niedziela jest Świętem Dziękczynienia. Składka na tacę na nową świątynię …

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła … Ponadto są obrazy maryjne malowane przez pensjonariuszy DSS „Filiżanka” – ofiara na nowy kościół … W zakrystii są: Pisma Św. Nowego Testamentu; film pt. „Bernadetta – Cud w Lourdes”; płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Prosimy o zainteresowanie się …