V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24 KWIETNIA 2016 R.

1. Miłować się wzajemnie, jak Jezus nas umiłował - słyszymy dziś w Ewangelii. Miłości Bożej doświadczamy podczas Eucharystii, a także w naszym codziennym życiu, w każdym nowym dniu, w przyrodzie i życzliwości innych osób. Cieszymy się też z zapowiedzi naszego zmartwychwstania. Nasze życie, w którym Bóg jest tak bardzo obecny, choć może nie zawsze to odczuwamy, powinno być odpowiedzią na tę podarowaną nam miłość. Wzajemna miłość, czyli odnoszenie się z dobrocią do innych, chęć służenia pomocą potrzebującym i modlitwa - to nasza najlepsza odpowiedź na Bożą Miłość.

2. W odpowiedzi na apel Ojca Św. Franciszka są dziś przy kościele po każdej Mszy Św. zbierane ofiary do puszek jako nasza pomoc dla narodu ukraińskiego, który ciągle cierpi z powodu wojny trwającej na wschodzie Ukrainy. Okażmy naszą życzliwość i wsparcie, a także pamiętajmy o modlitwie za nich.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; chwila modlitwy w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich o zwycięstwo w codziennnej duchowej walce, zarówno w naszej Ojczyźnie jak i w naszych rodzinach i w nas samych.

4. W gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii są terminy 8-dniowych pielgrzymek do Medjugorie oraz informacje o narodowej pielgrzymce do Włoch w październiku. Bliższe informacje w zakrystii.

5. Katecheza z rodzicami dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. będzie w nowej świątyni jutro: kl. IIb - godz. 16.30; kl. IIa - godz. 17.30.

6. W piątek o godz. 17.40 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii.

7. W najbliższą sobotę, 30 kwietnia, zwyczajem, jaki istnieje w naszej diecezji, po Mszy Św. o godz. 18.00 rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, której orędownictwu mamy tak wiele do zawdzięczenia, a zarazem trzeba nam ciągle na nowo zawierzać Jej nasze rodziny i codzienne sprawy. Zapraszamy już na pierwsze nabożeństwo majowe w sobotę, a w niedziele nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 16.30 i potem Msza Św.

8. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę na plebanii po naboż. wieczornym.

9. Jest też gorący apel o podjęcie Nowenny Pompejańskiej w intencji naszej Ojczyzny, od uroczystości Królowej Polski, czyli 3 maja. Za tym całym zamieszaniem w naszej Ojczyźnie, stoją nie tylko konkretni ludzie, którzy mają złe intencje, ale też "ojciec kłamstwa" czyli diabeł - dlatego zwycięstwo dobra może przyjść tylko z Bożą pomocą, dzięki modlitwie i przez post, i czyny pokutne.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... i "Mały Gość" ... oraz inne czasopisma, a dla dzieci "Dominik" dla kl. II i "Promyczek Dobra" z obrazkiem ... Dziś przy kościele można zabrać, jedną na rodzinę, gazetę z serii "dobre nowiny", w której jest m.in. o Roku Miłosierdzia, o Chrzcie Polski, o cudzie uzdrowienia za wstaw. bł. Ks. Popiełuszki, o cudownym wizerunku M.Bożej z Guadalupe, filmie "Młody Mesjasz" i ambasadorach ŚDM w Krakowie. Lektorzy dziś rozprowadzają też kropielniczki jubileuszowe /15 zł/, "Koronkę za przebywających za granicą" /10 zł/ i o św. Peregrynie, patronie w chorobach raka /8 zł/. Za tydzień przy kościele KSM będzie rozprowadzał egzemplarze Pisma Św., zwłaszcza Nowego Testamentu: z dużymi literami /35 zł/, z Psalmami /25 zł/, a także po 15 zł i mały podręczny po 7 zł. Są tylko 2 Biblie duże z kolorowymi ilustracjami /70 zł/. Do najbliższego czwartku w kinie "Planeta" w Brzesku o godz. 20.00 jest wyświetlany świetny film pt. "Bóg nie umarł 2" ... Warto go zobaczyć!