IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 18 KWIETNIA 2016 R.

1. Jezus mówi o sobie, że jest Dobrym Pasterzem. A Dobry Pasterz troszczy się o swoje stado, prowadzi owce, broni je i chroni. Pasterz nawołuje owce, a one rozpoznają jego głos. Będąc w Kościele, jesteśmy jak owce, o które troszczy się najlepszy Pasterz. Jezus do nas mówi, kiedy potrzeba, wyciąga z opresji, pociesza, a przede wszystkim jest blisko i nawet kiedy Go nie widzimy i nie słyszymy, czuwa nad nami, żeby nas zaprowadzić do życia wiecznego. Czy chcę iść za Jezusem, Dobrym Pasterzem ? ...

2. Niech rozpoczynający się dziś Tydzień Modlitw o Powołania stanie się dla nas wezwaniem, abyśmy ufnie i wytrwale modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, bo żniwo ciągle wielkie, a robotników mało. Prośmy też gorąco o powołania do służby Bożej z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; chwila modlitwy w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawien. św. O. Pio. Podziękowania i prośby składane przy ołtarzu będziemy wspólnie przedstawiać Bogu podczas modlitwy różańcowej, która zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki. Zapraszamy. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

4. W gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii są terminy 8-dniowych pielgrzymek do Medjugorie oraz informacje o narodowej pielgrzymce do Włoch w październiku, a także do Francji na przełomie IV i V. Bliższe informacje i zgłoszenia w zakrystii.

5. Katecheza z rodzicami dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w najbliższą środę w nowej świątyni: kl. IIb - godz. 16.00; kl. IIa - godz. 16.45.

6. W sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego Patrona Polski, a także Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.

7. W czwartek ok. godz. 10.00 na parkingu przy nowym kościele będą rozdzielane jabłka jako pomoc ze strony Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przy odbiorze są potrzebne dane adresowe i podpis. Część samochodu pojedzie potem do Gosprzydowej.

8. Jak wiemy, w minionym tygodniu, tragedia pożaru dotknęła rodzinę Romana i Lucyny Skoczylas z Centrum Gnojnika. W tej trudnej życiowej sytuacji przyjdźmy im z pomocą. Ofiary do puszek przy kościele, po każdej Mszy Św., będą zbierane na ten cel w uroczystość Królowej Polski - 3 maja.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... i nowy "Mały Gość" ... oraz inne czasopisma, adla dzieci "Dominik" dla kl. II i "Promyczek Dobra" z obrazkiem ... Dziś przy kościele u służby liturgicznej można zabrać, jeden na rodzinę, obrazek z modlitwą Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Lektorzy jeszcze dziś rozprowadzają pakiet ewangelizacyjny pt. "Wiara i Film" - ofiara to 3 zł, a dochód jest przeznaczony na pomoc dla chrześcijan prześladowanych. W minioną niedzielę zaledwie ok. 120 rodzin odpowiedziało pozytywnie, nabywając książeczkę z filmem. Zostało jeszcze około 50 sztuk - to i tak o wiele za mało, jak na prawie 700 rodzin w parafii ...