III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 11 KWIETNIA 2016 R.

1. "Czy kochasz Mnie?" - takie pytanie Pan Jezus zadaje św. Piotrowi w dzisiejszej Ewangelii. Jest to zarazem zapewnienie Zbawiciela o Jego miłości wobec Piotra. Miłości, która wybacza grzech, zdradę i zaparcie się wiary. Piotr przyjmuje tę miłość. Pan Bóg kieruje to pytanie również do każdego z nas. Jaka jest moja odpowiedź ? ...

2. Zmiana tajemnic różańcowych jest dzisiaj po Mszach Św. do południa ...

3. Niech rozpoczynający się dziś Tydzień Biblijny stanie się na nowo dla nas wezwaniem, abyśmy jak najczęściej, a nawet codziennie, choćby po kilka minut, znaleźli czas na czytanie i rozważanie tekstów Biblii, zwłaszcza Ewangelii. W Piśmie Św. bowiem zawiera się żywe, aktualne i skuteczne słowo Boże, przez które kochający nas Bóg chce nas oświecać, umacniać i prowadzić w naszej codzienności. Pozwólmy Bogu mówić do nas, dajmy Mu taką szansę, a zobaczymy cuda Bożej łaski i miłości. Kto nie zna Pisma Św. - nie zna Chrystusa. Jeśli nie zna Chrystusa, nie może Go kochać. Jak bez miłości do Boga wygląda nasza wiara ? ...

4. W tym tygodniu zapraszamy młodzież z gimnazjum na kolejne wieczorne nabożeństwa przygotowujące ich duchowo do przyjęcia Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Młodzież klas pierwszych prosimy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00 i nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy. Młodzież drugich klas gimnazjum prosimy w piątek na godz. 17.40 na nabożeństwo przez wstaw. Bł. Karoliny Kózka wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszę Św. Zarówno w środę jak i w piątek prosimy o udział we wspólnej modlitwie rodziców tej młodzieży.

5. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; chwila modlitwy w ciszy i od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawien. św. Jana Pawła II. Podczas modlitwy i Mszy Św. będziemy dziękować Bogu za Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski i prosić o wierność Chrystusowi i Maryi dla całej Ojczyzny. Przyjdźmy więc jak najliczniej. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

6. W gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii są terminy 8-dniowych pielgrzymek do Medjugorie oraz informacje o narodowej pielgrzymce do Włoch w październiku, a także teraz do Francji. Bliższe informacje i zgłoszenia w zakrystii.

7. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeń. wieczornym, a dla Akcji Katolickiej we czwartek.

8. Za tydzień, w trzecią niedzielę kwietnia, w rejonach naszej parafii będzie zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy także o ofiary 40 zł od rodziny na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. W minionym tygodniu zgłosiły się osoby chętne do sprzątania kościołów, a także do prac przy zieleni wokół kościoła. Serdecznie za to dziękujemy. Osoby, które nie wyrównały ofiar na sprzątanie z poprzedniego roku, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub na plebanii w celu umówienia terminu do pomocy przy sprzątaniu kościoła. Liczymy na solidarną odpowiedzialność w tym względzie.

9. Najbliższa niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Jeszcze raz pragniemy przypomnieć prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1 % podatku na cele miłosierdzia realizowane przez Caritas naszej diecezji. A wpisując cel szczegółowy zachęcamy do wsparcia naszego chorego 4-letniego parafianina Radosława Kępę.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... i inne czasopisma, a wśród nich "Głos Pokoju" i "Kościół nad Uszwicą", nowe "Cuda i Łaski Boże" i "Nasza Arka" oraz dla dzieci "Dominik" dla kl. II i "Promyczek Dobra" z obrazkiem ... Dziś przy kościele lektorzy rozprowadzają pakiet ewangelizacyjny pt. "Wiara Film" - ofiara to 3 zł, a dochód jest przeznaczony na pomoc dla chrześcijan prześladowanych. Nie chodzi tylko o to, że nabywając książeczkę z filmem ratujemy chrześcijan w ich materialnej biedzie, ale też skorzystajmy sami, czytając tę niewielką książeczkę i oglądając z całą rodziną piękny film o tajemnicy Eucharystii.