II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 04 KWIETNIA 2016 R.

1. Trwając w radości wielkanocnej, rozważamy tajemnicę Bożego Miłosierdzia. W Ewangelii słyszymy dziś o misji odpuszczania grzechów, którą otrzymali Apostołowie. Zmartwychwstały Chrystus żyje i nadal działa. Przemienia nasze serca, przebacza, prowadzi cierpliwie przez trudności na drodze wiary. Uczniowie uradowali się, widząc Zmartwychwstałego. A jak jest ze mną ? ... Czy czekam na Jezusa z wiarą w Jego miłosierną miłość ? ...

2. Z dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego na zakończenie oktawy Wielkanocy Pan Jezus związał obietnice udzielenia duszom wszelkich łask oraz zupełnego odpuszenia win i kar. Mówił tak: "Kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar /.../ W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego".

3. Jutro obchodzimy, przeniesioną z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Polsce jest to także Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas której będzie podejmowana przez chętnych Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zobowiązaniem jest 9-miesięczna modlitwa jedną tajemnicą różańca i krótka modlitwa adopcyjna. Deklaracje można dziś jeszcze pobrać i wypełnioną część deklaracji prosimy przynieść jutro na Mszę Św. lub w innym czasie do zakrystii.

4. W ramach Tygodnia Miłosierdzia, parafia pw. Miłosierdzia Bożego z Brzeska zaprasza naszych Parafian. Msza Św. we wtorek o godz. 18.00, potem zawierzenie naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu i namaszczenie balsamem miłosierdzia. Udajmy się jak najliczniej we wtorek do kościoła Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

5. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30; najpierw wspólną modlitwę poprowadzi męska grupa Ligii Świętej, potem chwila modlitwy w ciszy i od godz. 17.30 "czerwony różaniec", do prowadzenia którego prosimy XVI Grupę - Św. Maksymiliana Kolbe, zelator - p. Barbara Strzesak; po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

6. Na dzisiaj Parafialny Oddział Caritas przygotował Konkurs z nagrodami, z którego dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Koszt cegiełki to 5 zł i do każdej przypisana jest jakaś nagroda, a wśród nich: albumy, książki, filmy, jest deskorolka, huśtawka i inne. Zapraszamy ... A młodzieży z KSM-u dziękujemy za jego przeprowadzenie.

7. W gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii są terminy 8-dniowych pielgrzymek do Medjugorie; koszt 450 zł i 140 euro; bliższe informacje i zgłoszenia w zakrystii.

8. Ponawiamy naszą prośbę o zgłoszenie się kogoś chętnego do sprzątania obydwu naszych kościołów. Ufamy, że znajdzie się ktoś chętny do tej pracy. Czyżby nikt nie potrzebował żadnego dodatkowego wsparcia finansowego ? A może ci, którzy potrzebują są tak słabi i chorzy, że nie mogą podjąć się sprzątania? Jeśli do piątku wieczór nie będzie nikogo, to od najbliższej niedzieli zacznie się kolejka do sprzątania. Mamy też prośbę o prace przy parkingach i placach zieleni wokół kościoła. Warunki są do uzgodnienia ...

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie z parafii za wykonanie kilkunastu palm wielkanocnych, z których ofiary w całości zostały przekazane na potrzeby nowego kościoła, jak również jednej rodzinie za częściową ofiarę na figurę św. Faustyny w ołtarzu Bożego Miłosierdzia, który jest przygotowywany.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" z płytą ... i inne czasopisma, a wśród nich "Głos Pokoju" z Medjugoria i "Kościół nad Uszwicą", nowe: "Cuda i Łaski Boże", "Rycerz Niepokalanej", "Dominik" dla kl. II i "Promyczek Dobra" z obrazkiem ...

11. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańcowych ...