NIEDZIELA WIELKANOCNA - 27 MARCA 2016 R.

1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Nadszedł długo oczekiwany dzień, kiedy śmierć została pokonana. Radujmy się! Jezus żyje! To dzień nadziei. Jezus doświadczył bólu, samotności i cierpienia. Możemy powierzać Mu nasze zmartwienia i trudności, a także lęk przed śmiercią. Jezus żyje i ma moc nas uwolnić od tego, co zagraża naszemu zbawieniu. Weselmy się! Alleluja!

2. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych ... Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego: dziś i jutro o godz. 10.45, a od wtorku o godz. 17.45.

3. W Oktawie Wielkanocy codziennie są Msze Św. wieczorne o godz. 18.00, a rano o godz. 6.30 we wtorek, czwartek i piątek, a w sobotę o godz. 7.00.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30, okazja do modlitwy w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym, a od godz. 17.30 nabożeństwo do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich w int. naszych rodzin i Ojczyzny o ochronę przed działaniem złego ducha.

5. W tym tygodniu przypadają: * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina oraz po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy V i VI Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

6. W piątek zapraszamy na tzw. "Drogę Światła", którą poprowadzi Akcja Katolicka od godz. 17.15 w nowej światyni. "Droga Światła", składająca się z 14 stacji, jest uwielbieniem Boga za dzieło naszego zbawienia, które dokonało się od Zmartwychwstania Chrystusa do Zesłania Ducha Świętego. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Spowiedź św. będzie: * dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 16.30; * dla dorosłych - w piątek od godz. 16.30.

8. W sobotę, 2 kwietnia, obchodzimy Diecezjalne Święto Caritas.

9. W niedzielę, 3 kwietnia, przypada Święto Bożego Miłosierdzia, ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa. W tym dniu Odpust w parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Brzesku. Suma o godz. 11.30. U nas składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej światyni.

10. Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, dlatego też Parafialny Oddział Caritas przygotuje Konkurs - loterię z nagrodami, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Młodzież z KSM-u prosimy o jego przeprowadzenie.

11. W gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii są podane terminy 8-dniowych pielgrzymek do Medjugorie; koszt 450 zł i 140 euro; bliższe informacje i zgłoszenia w zakrystii.

12. Ponieważ p. Barbara Kopeć rezygnuje ze sprzątania kościołów, potrzebujemy już nawet od dn. 1 kwietnia do sprzątania obydwu naszych kościołów. Ufamy, że znajdzie się ktoś chętny do tej pracy. Prosimy też o prace przy parkingach i placach zieleni, także wokół kościoła. Warunki są do uzgodnienia z księdzem proboszczem i Radą Parafialną. Może np. jedna rodzina podjąć się jednej i drugiej pracy, albo też mogą to być różne osoby. Prosimy o kontakt ...

13. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony Dzień Świętości Życia, w tym roku będzie to w poniedziałek, 4 kwietnia. Wtedy wiele osób w Polsce podejmuje Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na 9-miesięcznej modlitwie jedną tajemnicą różańca za dziecko zagrożone zabiciem w łonie matki i za jego rodziców. Osoby, które w ten sposób pragną ratować nienarodzone życie, od dzisiaj do przyszłej niedz. /w zakrystii lub sprzodu przy filarze kościoła albo na stoliczku z gazetami/ niech zabiorą deklarację Duchowej Adopcji; jedną część zostawiają dla siebie, a drugą z wypełnionymi danymi osobowymi prosimy przynieść do kościoła na Mszę Św. o godz. 18.00 w poniedziałek, 4 kwietnia, kiedy będzie uroczyście podejmowane to Dzieło. Warto się zaangażować w obronę życia, gdyż np. w samej Europie co 27 sekund ginie poczęte dziecko. A Bóg obiecał cuda przez modlitwę ... Zachęcamy bardzo gorąco ....

14. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest świąteczny "Gość Niedzielny" ... i inne czasopisma, a wśród nich "Głos Pokoju" z Medjugoria i został jeszcze "Kościół nad Uszwicą".