NIEDZIELA PALMOWA - 20 MARCA 2016 R.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Chrystus wjeżdża do Jerozolimy na osiołku wśród okrzyków tłumu. My także uznajemy w Jezusie naszego Króla. Czeka Go jednak męka i śmierć krzyżowa. Bądźmy w tym szczególnym czasie przy Jezusie ...

2. Dzisiaj na rozpoczęcie Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm na zewnatrz kościoła i procesja do świątyni, a po Mszy Św. - konkurs palm z nagrodami.

3. Wielki Tydzień został ustanowiony w celu przypomnienia nam męki Chrystusa Pana poprzez szczegółowe wspominanie jej etapów.

4. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Program jest podany w gablotach ogłoszeń

5. OSP z Gnojnika prosimy o podjęcie służby przy Grobie Pańskim.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia są przeniesione na poniedziałek, 4 kwietnia. Wtedy też będzie podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. Spotkanie dla Rady Parafialnej w sprawie renowacji kościoła św. Marcina oraz innych aktualnych spraw parafialnych będzie jutro o godz. 18.00 na plebanii.

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza, ofiarę 1.000,00 zł na dalsze wydatki przy nowym kościele. W sklepach na terenie parafii są wystawione do Wlk. Piątku kosze na żywność, którą Caritas rozprowadzi dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o życzliwe wsparcie w ramach uczynków miłosierdzia.

9. Jeszcze raz przypominamy gorący apel Caritas naszej diecezji o przekazanie 1% podatku na cele miłosierdzia prowadzone przez Caritas. A także w celu szczegółowym zachęcamy do wpisania Radosława Kępę, naszego 4-letniego chorego parafianina, aby przyjść z pomocą w jego leczeniu i rehabilitacji.

10. W gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii są podane terminy 8 - dniowych pielgrzymek w tym roku do Medjugoria. Koszt 450 zł i 140 euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... nowy "Mały Gość" ... i inne czasopisma ... Przy kościele są rozprowadzane w ramach akcji Caritas paschaliki./baranków zabrakło/. Ofiara przynajmniej 5 zł na cele miłosierdzia. Młodzież z KSM-u rozprowadza po Mszach Św. przy kościele ozdoby świąteczne na koszty związane z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

****

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

20 III  - Róża Bł. Karoliny;

27 III  - Róża Św. Kingi;
28 III  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej;
  3 IV  - Róża Św. O. Pio;
10 IV  - Róża Katarzyna Labure.

****
Terminy  pielgrzymek  do Medziugorje w roku 2016:

1/ 30. 04  -  7. 05
2/ 20. 06 - 27. 06