V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 MARCA 2016 R.

1. "Idź, a od tej chwili już nie grzesz" - mówi Jezus w Ewangelii do jawnogrzesznicy, którą wszyscy zdążyli osądzić i potępić. Te słowa są skierowane też do każdego i każdej z nas. Już najwyższy czas, aby podjąć decyzję o nawróceniu; żeby usłyszeć Jezusa, który nie potępia; żeby zobaczyć Jezusa, który przez swoje cierpienie mówi o swojej miłości i przebaczeniu ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Triduum Modlitw za Ojców i Mężczyzn przed ich świętem patronalnym ku czci Św. Józefa rozpoczyna się w środę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zarówno ojców jak i mężczyzn, ale też wszystkich innych domowników, także dzieci i młodzież, którzy chcą się modlić za ojców i mężczyzn.

4. W czwartek - o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym i od g. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio, zwłaszcza za ojców i mężczyzn oraz chorych z naszych rodzin i ks. Kan. Juliana, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

5. W piątek - będzie zmieniony porządek nabożeństw wieczornych ze względu na Drogę Krzyżową w terenie. Kto nie pójdzie na taką, będzie Droga Krzyżowa w nowej świątyni o godz. 17.00 , a potem Msza Św. Natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa od kościoła św. Marcina na Górkę. Najpierw w kościele św. Marcina będzie udzielona Komunia Św. i potem wyruszymy. Proszę zabrać ze sobą światło. Zapraszamy do udziału ...

6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prosimy na spotkanie w środę po nabożeństwie wieczornym. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Św. mają spotkanie z rodzicami w nowej świątyni w środę [kl. IIb - godz. 16.00; kl. IIa - godz. 16.45].

7. W sobotę od godz. 10.00 udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych z naszej parafii. Prosimy od dzisiaj zgłaszać ich w zakrystii i nas w sobotę podwieźć do nich. Wyjazd od kościoła św. Marcina.

8. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Mszy Św. i modlitwy za ojców i mężczyzn.

9. W Niedzielę Palmową procesja i poświęcenie palm będzie na Mszy Św. o godz. 11.00, a potem, jak co roku, konkurs na najpiękniejsze i najwyższe palmy, wykonane własnoręcznie i metodą tradycyjną. Przyjdźmy jak najliczniej z palmami w najbliższą niedzielę.

10. Za tydzień, w trzecią niedzielę marca, w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza, zwłaszcza gdyby były jeszcze zaległe z ubiegłego roku ...

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... i inne czasopisma, także dla dzieci jest "Promyczek Dobra" i "Dominik" dla klas II. Przy kościele są rozprowadzane w ramach akcji Caritas baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł na cele miłosierdzia. W zakrystii książki z "Orędziami dla Polski i Polaków"/27 zł/ i Orędzia Matki Bożej /32 zł/ oraz piękny film pt. "Zakazany Bóg"/po 22 zł/. Młodzież z KSM-u rozprowadza po Mszach Św. przy kościele palmy wielkanocne i ozdoby świąteczne na koszty związane z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Są też dodatkowo palmy, z których dochód jest przeznaczony na nowy kościół /ofiara przynajmniej 15 zł/.