IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 06 MARCA 2016 R.

1. "W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem" - woła do nas św. Paweł. Pojednać się z Bogiem, to wyznać swoje grzechy w sakramencie spowiedzi, to także przyjąć Boże przebaczenie. Miłosierny Bóg Ojciec wypatruje naszego powrotu: nie czyni wyrzutów, lecz przyjmuje swoje skruszone dziecko i bierze je w ramiona. Dokonuje się to również podczas Eucharystii i w czasie tych szczególnych dni Renowacji Misji Św. w naszej parafii ...

2. Dziś na Mszy Św. o godz. 9.00 zakończenie Nowenny do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas trzecich gimnazjum. Jutro w Uszwi podczas Mszy Św. o godz. 15.30 będzie udzielany ten sakrament przez Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza.

3. Rozpoczynamy dzisiaj Renowację Misji Św. W duchu odpowiedzialności za swoje zbawienie, w miarę możliwości starajmy się uczestniczyć w Renowacji Misji Św. Nie zmarnujmy i nie zlekceważmy tego świętego czasu, to zaledwie cztery dni. Podczas wszystkich nabożeństw w środę będą zbierane ofiary w ramach naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty. Nas samych, Księdza Artura i całą naszą Parafię wspierajmy codzienną gorącą modlitwą.

4. W czwartek - o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym i od g. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. i ucałowanie jego relikwii.

5. W piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30 , a potem Msza Św. Droga Krzyżowa też o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież. Zapraszamy ...

6. Radę Parafialną prosimy na krótkie spotkanie na plebanii we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej będzie mieć spotkanie w czwartek po nabożeństwie wieczornym. Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. prosimy do zakrystii podczas trwania Renowacji Misji Św.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... , gorąco zachęcamy do czytania "Miłujcie się" ...; i inne czasopisma, także dla dzieci są nowe numery "Promyczka Dobra" i "Dominika" dla klas II. Przy kościele są rozprowadzane w ramach akcji Caritas baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele miłosierdzia. W zakrystii są "Modlitewniki Obrońcy Życia /10 zł/. Można nabyć książkę z "Orędziami dla Polski i Polaków"/27 zł/ i Orędzia Matki Bożej pt. "Oto czynię wszystko nowe"/32 zł/ - i w dalszym ciągu można się na nie wpisywać, bo warto je przeczytać ! ... W zakrystii można zakupić piękny film pt. "Zakazany Bóg" o świadectwie męczenników podczas wojny domowej w Hiszpanii w 1936 r. /po 22 zł/. Młodzież z KSM-u rozprowadza po Mszach Św. przy kościele palmy wielkanocne i ozdoby świąteczne na koszty związane z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Są też dodatkowo palmy, z których dochód jest przeznaczony na nowy kościół /ofiara przynajmniej 15 zł/.

8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dla chrztów udzielanych w najbliższą sobotę i niedzielę będzie w piątek zaraz po zakończonej Mszy Św. wieczornej.