III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 LUTETGO 2016 R.

1. "Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie" - słyszymy dzisiaj podczas liturgii. Każdy kolejny dzień jest dla nas okazją do nawrócenia. Otrzymujemy, niczym drzewo figowe z dzisiejszej Ewangelii, potrzebny do tego "nawóz", czyli słowo Boże i sakramenty św. Okres Wielkiego Postu to czas szczególny i od nas zależy, jak go wykorzystamy. Nie zmarnujmy tej szansy, którą otrzymaliśmy od Boga, aby wydać owoce ...

2. Od wczoraj trwa Nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas trzecich gimnazjum. Dziś i w następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00, a w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Prosimy też o obecność ich rodziców. Jutro i we wtorek niech ktoś z dorosłych poprowadzi różaniec od godz. 17.30 w int. młodzieży i całej parafii przed Renowacją Misji Świętych.

3. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy i od godz. 17.30 wspólnie odmawiany "czerwony różaniec", który oprócz wcześniej wymienionych intencji będzie też prośbą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Do prowadzenia prosimy Grupę XV - Bł. Karoliny Kózka, zelator - Patrycja Zając. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias. * I piątek - nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. wieczornej w nowej świątyni; ofiary na tacę będą naszą pomocą dla misjonarzy. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w intencji Renowacji Misji Świętych będzie prowadzona przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej /my będziemy spowiadać/, a potem Msza Św. Droga Krzyżowa też o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież. Zapraszamy ... * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy VII i VIII Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

4. Spowiedź św. będzie według następującego porządku: * dla dzieci - środa od godz. 16.30; * dla młodzieży - czwartek od godz. 16.30; * dla dorosłych - piątek od godz. 16.30. Będziemy spowiadać tylko we dwóch księży, więc bardzo prosimy dzieci i młodzież o przyjście na spowiedź w wyznaczone dni. W czwartek prosimy, aby ze spowiedzi skorzystali kandydaci do bierzmowania, ich rodzeństwo w środę lub czwartek, a świadkowie i rodzice w czwartek lub piątek.

5. Dziś o godz. 16.00 kolejne Gorzkie Żale, na które zapraszamy ... Zaraz po nich jest Eucharystia. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 11.00 jest poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Można przynieść do poświęcenia także inne modlitewniki.

6. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

7. W niedzielę - 6 marca, rozpoczniemy Renowację Misji Świętych w naszej parafii, którą poprowadzi, jak rok temu, Ks. Artur Ważny, Dyrektor Wydziału do Spraw Nowej Ewangelizacji w diecezji tarnowskiej. Program na niedzielę jest następujący: Msze Św. o godz. 7.00 /św. Marcin/, 9.00 i 11.00 są z ogólnymi naukami misyjnymi; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św. z nauką ogólną oraz ok. godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na jedyną podczas renowacji misji naukę rekolekcyjną dla nich !!!

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które w styczniu wyniosły: * od rodzin z III niedzieli /niektóre wpłaty na kilka miesięcy do przodu/ - 27.700,00 zł; * składka z I niedz. stycznia - 2.470,00 zł; * ofiara spoza parafii - 300,00 zł; Natomiast ze względu na potrzebę dołożenia własnych środków przy renowacji kościoła św. Marcina, składki przy pogrzebach i ślubach są przekazywane na ten cel i tak w styczniu wyniosły - 1.750,00 zł.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Jest "Gość Niedzielny" ... , gorąco zachęcamy do czytania "Miłujcie się" ...; i inne czasopisma, także dla dzieci ... Przy kościele są rozprowadzane w ramach akcji Caritas baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele miłosierdzia. W zakrystii są "Modlitewniki Obrońcy Życia /10 zł/. Można nabyć książkę z "Orędziami dla Polski i Polaków"/27 zł/ i Orędzia Matki Bożej pt. "Oto czynię wszystko nowe"/32 zł/ - i w dalszym ciągu można się na nie wpisywać, bo warto je przeczytać ! ...

10. Od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać przy kościele palmy wielkanocne i ozdoby świąteczne na koszty związane z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.