II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 LUTETGO 2016 R.

1. Rozpoczynając kolejny tydzień Wielkiego Postu, razem z Apostołami, którzy wraz z Jezusem udali się na górę, słyszymy słowa: "To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie". W tym okresie pokuty i postu naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w głos Boga. Bo czym będą bez tego wszelkie podejmowane praktyki i postanowienia wielkopostne ? ...

2. W dniu modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, przy kościele, po każdej Mszy Św. zbierane są ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny "Ad Gentes".

3. W czwartek - o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem Eucharystycznym, a od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich w intencji naszych rodzin o moc do zwyciężania w codziennej walce duchowej oraz za naszą Ojczyznę o zwycięstwo dobra i prawdy nad złem i zakłamaniem.

4. W piątek - nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 17.30 i potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 - prowadzona przez młodzież. Zapraszamy ... W niedziele Wlk. Postu o godz. 16.00 jest nabożeństwo Gorzkich Żali i zaraz po nim Msza Św.

5. Prosimy jeszcze o doniesienie deklaracji w sprawie przyjęcia młodzieży na nocleg podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

6. Młodzież drugich klas gimnazjum prosimy do udziału w Mszy Św. i nowennie do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę o godz. 18.00. Prosimy o obecność także ich rodziców.

7. W piątek Koronką do Miłosierdzia Bożego i Drogą Krzyżową rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Renowacji Misji Świętych w naszej parafii, które od soboty zbiegnie się z Nowenną do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Kandydatów do Bierzmowania z trzecich klas gimnazjum wraz z rodzicami prosimy w sobotę na Mszę Św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 9.00. Bierzmowanie będzie w Uszwi, 7 marca, w poniedziałek, o godz. 15.30.

8. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Można przynieść do poświęcenia modlitewniki zakupione w zakrystii.

9. Dziś, w trzecią niedzielę lutego w rejonach naszej parafii są zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza, zwłaszcza zaległe z tamtego roku. Prosimy o wyrównanie ich do końca marca. W kwietniu będziemy prosić o pomoc przy sprzątaniu kościołów, wymieniając wg numerów domów i rejonów nie uregulowane zaległości z 2015 roku ...

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Są numery "Gościa Niedzielnego" - w bezpłatnym dodatku płyta z "Gorzkimi Żalami" nowy "WPiS", nowy "Mały Gość", nowe "Miłujcie się" ...; dla kl. II - "Dominik" z płytą; i "Promyczek Dobra" dla dzieci z klockami ... Przy kościele są rozprowadzane w ramach akcji Caritas baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele miłosierdzia. W zakrystii są "Modlitewniki Obrońcy Życia /10 zł/. Można już nabyć książkę z "Orędziami dla Polski i Polaków"/27 zł/ i Orędzia Matki Bożej pt. "Oto czynię wszystko nowe"/32 zł/ - jeszcze ewentualnie można się na nie wpisywać.

P o d z i ę k o w a n i e:

Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu i w przeprowadzeniu Charytatywnej Zabawy Walentynkowej oraz udział w niej. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli z parafii i poza parafii została dołożona kolejna cegiełka do dalszych prac przy świątyni pw. Matki Bożej Fatimskiej. Serdeczną wdzięcznością obejmujemy: * panie z kuchni i kelnerki: Krystyna Bugajska, Machał Maria, Musiał Maria, Skórnóg Elżbieta, Krystyna Przybyło, Konstanty Teresa, Janina Rubin, Bernadeta Trojanowska, Małgorzata Karaś, Ewa Strzesak, Ewa Biel, Irena Bugajska oraz pana Jana Bugajskiego; * panią Krystynę Sikora za darmowy wystrój sali; * państwo Kasię i Michała Dziedzic za darmowy druk plakatów i biletów; * panią Elę ze sklepu "Malinka", panie Halinę i Anię z kwiaciarni za rozprowadzanie biletów; * panią Agnieszkę Migacz za ozdobienie "Kroniki Budowy"; * za podarowane produkty, państwo: Maria i Krzysztof Wójs {dar 525,0 zł}, Anna i Paweł Wąs {dar 360,0 zł}, Halina i Krzysztof Kądziołka {podarowane warzywa, jarzyny i owoce}, Marzena Gajda i Stanisław Sroka {dar z produktów}, Renata Zając {dar artykułów papierniczych i higienicznych}, Tadeusz Figiel z Nowego Sącza {dar owoców}, państwo Józefa i Mieczysław Barczyk {dar pieczonych chlebów i wiejski smalec}, panie, które upiekły ciasta i wszystkich niewymienionych z imienia darczyńców za jakiekolwiek dobro; * fundatorów nagród dla uczestników zabawy: państwo Agnieszka i Robert Antczak z cukierni "Poezja", panią Anetę Rzepa z Zakładu Fryzjerskiego, państwo Halina i Tadeusz Chmura - właścicieli Hotelu - Gospody "Tadeusz"; * Urząd Gminy w Gnojniku za wynajem sali. Dziękujemy także Tym Parafianom, którzy mimo, że byli nieobecni na Zabawie, jednak przez swoich bliskich przekazali również ofiary do "Kroniki Budowy" na dalsze prace przy kościele.
Dzięki życzliwości tak wielu osób i licznemu udziałowi w Zabawie została wpłacona na konto budowy kościoła kwota w wysokości 12.840,00 zł. Ufamy, że dobry Bóg udzieli wielu łask w codziennym życiu i Maryja, nasza najlepsza Matka będzie otaczać swoją opieką! B ó g z a p ł a ć

1