I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 LUTETGO 2016 R.

1. Rozpoczęliśmy szczególny czas Wielkiego Postu. Jezus udaje się na pustynię, gdzie pości przez 40 dni. Jest to też zachęta dla nas, aby wyjść na pustynię. Dla każdego z nas pustynia może oznaczać coś innego: więcej modlitwy, czytania Biblii, wyciszenia, a może mniej internetu, ograniczenie jedzenia ulubionych potraw czy picia alkoholu. Celem podejmowanego postu jest nawrócenie ...

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

3. W czwartek - o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem Eucharystycznym, a od godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio, zwłaszcza w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii oraz pogrążonych w nałogach, zwłaszcza alkoholizmu; napiszmy prośby i podziękowania, abyśmy te intencje polecali Bogu podczas różańca; po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

4. W piątek - nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 17.30 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 - prowadzone przez młodzież. Zapraszamy ...

5. W niedziele Wlk. Postu o godz. 16.00 jest nabożeństwo Gorzkich Żali, a zaraz po nim Msza Św.

6. Jeśli ktoś miałby jeszcze deklaracje w sprawie przyjęcia młodzieży na nocleg podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, to bardzo prosimy o dostarczenie do zakrystii.

7. Dzieci z drugich klas szkoły podstawowej mają katechezę z rodzicami w kościele we wtorek: kl. IIb - g. 16.30 i kl. IIa - 17.15. Młodzież pierwszych klas gimnazjum prosimy do udziału w Mszy Św. i nowennie do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę o godz. 18.00. Prosimy o obecność także ich rodziców.

8. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. W II Niedzielę Wlk. Postu wypada Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji też odbędzie się zbiórka do puszek przy kościele na Ogólnopolski Fundusz Misyjny "Ad Gentes".

10. W tym tygodniu, jak to bywało w poprzednich latach, rozdamy w szkole dzieciom skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną, która pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Zachęcamy, aby całe rodziny włączyły się w odkładanie do skarbonki drobnych pieniążków na tak piękne cele miłosierdzia.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Są numery "Gościa Niedzielnego"..., "Nasza Arka", "Rycerz Niepokalanej" oraz "WPiS", "Mały Gość", dla kl. II - "Dominik" z płytą; i "Promyczek Dobra" dla dzieci z klockami kartonowymi i inne ... Od dzisiaj przy kościele są rozprowadzane w ramach akcji Caritas baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest na cele miłosierdzia. W zakrystii są książeczki: "Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia" /10 zł/ i można jeszcze wpisać się na większe; "Modlitewnik Obrońcy Życia /10 zł/. Można wpisać się też na książkę z "Orędziami dla Polski i Polaków" i na Orędzia Matki Bożej pt. "Oto czynię wszystko nowe"/32 zł/. Bardzo do tego zachęcamy ... ! Jest miesięcznik "Różaniec". Są w dalszym ciągu w zakrystii płytki ceramiczne z wizerunkami obydwu naszych kościołów /ofiara 20 zł/.

12. Przypominamy prośbę w imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1% podatku na cele miłosierdzia realizowane przez Caritas naszej diecezji. Wtedy na zeznaniu podatkowym PIT wystarczy wpisać numer KRS naszej Caritas [0000211791] i kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas [www.tarnow.caritas.pl] znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Można też wskazać cel szczegółowy - wpisując imię i nazwisko chorej osoby, na którą chcemy przekazać 1% podatku. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób naszego 4-letniego chorego parafianina Radosława Kępę [cierpi z powodu guza mózgu, opóźnienia rozwojowego, wady nerek, wady wzroku, padaczki; nie siedzi, nie chodzi, nie mówi - wymaga stałej rehabilitacji i leczenia]. Przyjdźmy z pomocą ...