III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 STYCZNIA 2016 R.

1. Pan Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii o wypełnieniu się słów Pisma o tym, że został posłany, aby ubogim nieść dobrą nowinę, a więźniom głosić wolność. Utkwijmy nasz wzrok w Chrystusie, podobnie jak to uczynili zgromadzeni w synagodze, do których Jezus przemawiał. Jezus niesie nam dobrą nowinę i wolność, aby nas przemienić ...

2. W liturgii obecnego tygodnia wspominamy: * poniedziałek - Nawrócenie św. Pawła Ap.; * wtorek - śś. Tymoteusza i Tytusa, bpów; * środa - bł. Jerzego Matulewicza, bpa; * czwartek - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.

3. W czwartek o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji i od godz. 17.30 - nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, prosząc o codzienne zwycięstwo w duchowej walce ze złem w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w nas samych.

4. W piątek od godz. 17.40 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego i po Mszy Św. ucałowanie relikwii.

5. KSM zaprasza Seniorów naszej Parafii na Spotkanie Opłatkowe do Betanii w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, o godz. 14.00. Rodziny osób starszych bardzo prosimy o umożliwienie im przybycia do Betanii, podwożąc ich samochodami.

6. Zakończyła się wizyta duszpasterska czyli kolęda w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie nas, najczęściej z wielką życzliwością, za złożone ofiary, które będą pomocą w wielu działaniach duszpasterskich w ciągu całego roku. Nasza modlitwa za Parafian trwa codziennie poprzez tzw. Brewiarz kapłański i różaniec oraz Msze Św. za Parafian z okazji niedziel i świąt obowiązkowych, które niekiedy są sprawowane w ciągu tygodnia lub też poza parafią. My także, kapłani, prosimy o modlitwę w naszej intencji.

7. Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału w charytatywnej Zabawie Walentynkowej w ostatnią sobotę karnawału, tj. 6 lutego, w Domu Strażaka w Gnojniku. Dochód jest przeznaczony na dalsze prace przy świątyni Matki Bożej Fatimskiej. Przewidziane jak zwykle: gorące posiłki, zimne i ciepłe napoje, smaczne ciasta i dobra zabawa przy rytmach zespołu "Babiorze" z Tymbarku. Są do nabycia bilety wstępu w cenie 200 zł od pary lub 100 zł od osoby. Liczymy też na dodatkowe wpisy z ofiarami do Kroniki Budowy Kościoła - dla nich będą konkursy z nagrodami, ale także dla wszystkich uczestników. Bilety można nabywać w zakrystii, w centrum Gnojnika: w kwiaciarni i w sklepie "Malinka". Zapraszamy i prosimy o zaproszenie znajomych spoza naszej parafii. Parafianki prosimy o upieczenie ciasta i w tej sprawie proszę zgłaszać się do p. Krystyny Bugajskiej.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Są numery "Gościa Niedzielnego"..., nowy numer "WPiS" dla kl. II - "Dominik" z płytą; "Promyczek Dobra" z płytą dla dzieci i inne ... W zakrystii są książeczki z pięknymi modlitwami do Bożego Miłosierdzia: po 10 zł lub po 15 zł. Jest płyta z filmem "Czy naprawdę wierzysz?" po 25 zł. Dla tych, którzy chcą się włączyć w obronę życia nienarodzonych są po 10 zł "Modlitewniki Obrońcy Życia". Jest książka z orędziami dla Polski i Polaków przekazane przez Anioła Stróża Polski /27 zł/ ...